Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Sprzedam posiadłość zabudowaną
Sprzedam posiadłość zabudowaną

Lublin

1 100 000

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Raszyn

1,00

sprzedam toyotę yaris 2002
sprzedam toyotę yaris 2002

Kowalewo

6 000

SIECI RYBACKIE

Brzozie

100

Specjalista IT
Specjalista IT

Pruszcz

DZIAŁKA BUDOWLANA
DZIAŁKA BUDOWLANA

Pruszcz

1,00

Zboża, różne rodzaje i odmiany - kupno i sprzedaż - rolnictwo - ogłoszenia znajdzto.pl (5)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Sprzedam saladere ! !! TANIO! !! Kujawsko- pomorskie! !! 4zł

Sprzedam saladere ! !! TANIO! !! Kujawsko- pomorskie! !! 4zł

Skępekujawsko-pomorskie 4,00 2018-03-11
znajdzto.pl / ... / Zboża / Inne
Sprzedam pszenżyto! !! TANIO! !! 600zł/ tona! !! kujawsko- pomorskie

Sprzedam pszenżyto! !! TANIO! !! 600zł/ tona! !! kujawsko- pomorskie

Skępekujawsko-pomorskie 600 2018-03-11
znajdzto.pl / ... / Zboża / Pszenżyto
Sprzedam żyto TANIO! !! 500zł/ tona Kujawsko- pomorskie

Sprzedam żyto TANIO! !! 500zł/ tona Kujawsko- pomorskie

Skępekujawsko-pomorskie 500 2018-03-11
znajdzto.pl / ... / Zboża / Żyto
Pszenica jara

Pszenica jara

Toruńkujawsko-pomorskie 90 2018-03-09
znajdzto.pl / ... / Zboża / Pszenica
Pszenżyto ozime

Pszenżyto ozime

Toruńkujawsko-pomorskie 75 2018-03-09
znajdzto.pl / ... / Zboża / Pszenżyto
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ZBOŻA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ZBOŻA z miast:

Uprawa zbóż w Polsce

 

 Polskie rolnictwo ukierunkowane jest na produkcję zbóż ze względu na sprzyjające warunki klimatyczne, dobrą glebę, dość prosty proces technologiczny, niskie nakłady pracy, łatwe magazynowanie, transport i sprzedaż.

 

Polska zajmuje w Unii Europejskiej drugie miejsce po Francji pod względem powierzchni pół przeznaczonych pod uprawy zbóż. W Polsce powszechnie uprawiana jest pszenica, ale coraz częściej uprawiane jest także pszenżyto, jęczmień oraz kukurydza. Obserwuje się z kolei spadek w uprawach mieszanek zbożowych i żyta. Zasiew owsa w ostatnich latach utrzymuje się na stałym poziomie. Najmniej uprawianej jest u nas gryki i prosa. Uprawa zbóż w Polsce dotyczy głównie małych gospodarstw, które nie stosują dużych ilości środków ochrony roślin oraz nawozów mineralnych. Dzięki temu zachowana jest równowaga w środowisku. W ostatnich latach nastąpił spadek ilości gruntów przeznaczonych pod uprawę zbóż, ale jednocześnie rekompensowane jest to większymi zbiorami. Wpływ na poprawę plonów ma postęp w zakresie tworzenia nowych odmian zbóż, zwiększona wydajność środków ochrony roślin i plonotwórczych, stosowanie nowoczesnych maszyn, które obniżają koszty pracy, ułatwiają i przyśpieszają prace polowe, łącznie ze zbiorami, transportem i przechowywaniem.

 

Zapotrzebowanie gospodarki żywnościowej na zboża zależne jest od wielkości pogłowia zwierząt gospodarskich, w tym trzody chlewnej i drobiu. Wprawdzie spożycie zbóż spada, ale rośnie popyt na zboża przemysłowe. Polskie zboże przeznaczane jest głównie na paszę przemysłową, jednocześnie maleje wykorzystanie zbóż bezpośrednio z gospodarstwa. Zmniejsza się także produkcja zbóż na cele konsumpcyjne. Większa oferta rynku spożywczego pozwala na wybór produktów zamiennych, zmienia się styl życia Polaków, przez co spożycie zbóż schodzi na dalszy plan. Nadal nie brakuje zwolenników tradycyjnego świeżego pieczywa wyrabianego z pszenicy i żyta. Wzrasta także spożycie płatków zbożowych, a maleje popyt na kasze i mąki. Zboża znajdują zastosowanie także w polskich browarach. Żyto wykorzystuje się do produkcji wódki, spirytusu spożywczego i technicznego. Z jęczmienia natomiast coraz więcej wytwarzanego jest słodu do produkcji piwa. 

Wśród anonsów o sprzedaży zbóż najwięcej oferowanej jest pszenicy, pszenżyta, żyta, owsa. Nieco mniej ofert dotyczy sprzedaży kukurydzy, jęczmienia, gryki, prosa oraz mieszanek zbóż.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...