Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Wyżły - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Seter irlandzki szczenięta zapowiedź

Seter irlandzki szczenięta zapowiedź

Kielceświętokrzyskie 3 000 2019-02-11
znajdzto.pl / ... / Psy / Wyżły
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu WYŻŁY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu WYŻŁY z miast:

Wyżły

 

Wyżły są psami myśliwskimi, które posiadają charakterystyczną dla tej grupy psów stójkę, czyli przyjmowanie przez psa postawy przed zwietrzoną zwierzyną, co jest widokiem nierzadko wzbudzającym zachwyt.

 

Wyżły pochodzą z Półwyspu Iberyjskiego i pojawiły się w okresie największego zainteresowania polowaniami na ptactwo z użyciem sieci i polowań z sokołami.  Wyżły są psami wszechstronnymi, nadają się do tropienia w polu, w wodzie oraz w lesie. Od Hiszpanii i Flandrii przez Francję przybyły w późniejszym okresie także na ziemie niemieckie. Największe zainteresowanie wyżłami miało miejsce pod koniec XVIII wieku, kiedy zaczęto stosować w łowiectwie broń palną. Za wzorzec rasy służy wyżeł niemiecki krótkowłosy.
Psy tej rasy posiadają szlachetny wygląd o harmonijnej budowie. Wyżły posiadają dużą siłę, są wytrzymałe i szybkie. Ich sierść jest krótka, gęsta i twarda w dotyku. Włos na głowie i uszach jest cieńszy i krótszy, a pod ogonem dłuższy. Obecnie klasa wyżłów dzieli się na kilka sekcji. Do pierwszej należą wyżły kontynentalne. Wśród nich można znaleźć wyżły z podziałem na kraj pochodzenia, np. wyżły duńskie, niemieckie krótkowłose, długowłose, ostrowłose, wyżły weimarskie, hiszpańskie, gaskońskie, pirenejskie, włoskie krótkowłose, węgierskie szorstkowłose i krótkowłose, portugalskie. Druga grupa to wyżły w typie spaniela i w typie gryfona, które w Polsce są bardzo mało znane. W drugiej sekcji znajdują się wyżły brytyjskie i irlandzkie, w tym pointery, oraz setery.
Wyżły hodowane są głównie przez myśliwych i są odpowiednie dla ludzi aktywnych. Właściciel powinien umieć narzucić psu swoją wolę, ale bez stosowania przemocy i krzyków. Szczenięta wyżłów powinny być socjalizowane już w wieku trzech miesięcy. Wyżły w rodzinie potrafią przejąć kontrolę i dominować, jeśli nie będą dyscyplinowane. Kontakty z dziećmi muszą być nadzorowane, gdyż wyżły są psami silnymi, energicznymi i nie zawsze ostrożnymi. U psów tej rasy może wystąpić dysplazja stawów biodrowych, rozszerzenie i skręt żołądka, alergie, choroby oczu, np. zaćma, choroby powiek. Wyżły mogą być także badane genetycznie pod kątem wystąpienia pęcherzykowego oddzielania naskórka.

Proszę czekać - ładowanie treści...