Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Warzywa z ogrodów, pól i plantacji - kupno i sprzedaż - rolnictwo - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu WARZYWA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu WARZYWA z miast:

Automaty do sprzedaży warzyw

 

Warzywa stanowią bardzo ważną część jadłospisu człowieka. Dostarczają witamin, składników mineralnych, antyoksydantów oraz cennego błonnika. Poszerza się oferta warzyw dostępnych na polskim rynku, pojawiają się także nowe formy ich dystrybucji.

 

Obecnie w Polsce najwięcej spożywanych jest ziemniaków, kapusty, marchwi, buraków i roślin strączkowych. Sprzedaż towarów przybiera różne formy, gdyż producenci poszukują nowych rynków zbytu. Stosunkowo nowym kanałem dystrybucji jest sprzedaż za pośrednictwem automatów, które stawiane są na stacjach benzynowych, przy sklepach, w urzędach, przychodniach, itp. Coraz częściej zatem za pośrednictwem automatu można kupić oprócz przekąsek i napojów gazowanych  także świeże mleko, kanapki i soki. Na świecie bowiem przez automaty można kupić niemal wszystko - leki, iPody, buty, parasolki, kwiaty, kosmetyki. W Chinach uruchomiono nawet pierwszą maszynę do sprzedaży żywych krabów. W Japonii natomiast na porządku dziennym jest kupowanie z dystrybutora sushi, jajek lub świeżego mięsa. W związku z coraz większą obecnością w przestrzeni publicznej dystrybutorów oraz rosnącą świadomością Polaków na temat prawidłowego odżywiania pojawił się pomysł na sprzedawanie w ten sposób kolejnych świeżych i zdrowych produktów, w tym warzyw i owoców.

Zaletą sprzedaży warzyw przez dystrybutory jest dostępność do świeżych produktów 24 godziny na dobę. Z punktu widzenia producenta korzyścią takiej formy sprzedaży jest ominięcie dodatkowych pośredników i związanych z tym marż. Dla rolnika oznacza to większy zysk, bez konieczności podnoszenia cen warzyw. Dodatkowo warzywa są transportowane krócej i szybciej trafiają do odbiorcy, a klient ma gwarancję otrzymania warzyw świeższych niż w niejednym sklepie. Zakup warzyw poprzez dystrybutor jest o wiele szybszy niż w tradycyjny sposób, nie ma bowiem konieczności czekania w kolejkach czy przemierzania wielkopowierzchniowych sklepów w celu znalezienia i wybrania odpowiednich produktów.

Najwięcej dystrybutorów warzyw i owoców w Unii Europejskiej jest w Belgii, choć także i tam początki nie były łatwe. Jak do wszystkiego co nowe, klienci z nieufnością podchodzą do chłodzonych w automatach warzyw i owoców. W Stanach Zjednoczonych automaty ze świeżymi produktami  stawiane np. w szkołach są dofinansowywane przez rząd. W Polsce nadal jest mało automatów do sprzedaży świeżych warzyw i owoców, ale zainteresowanie taką formą sprzedaży sukcesywnie rośnie. Pierwsze dystrybutory ze świeżymi kanapkami i sałatkami już stoją w niektórych polskich szkołach.

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...