Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Teriery - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Basik w typie teriera walijskiego !

Basik w typie teriera walijskiego !

Kołowielkopolskie - 2018-11-29
znajdzto.pl / ... / Psy / Teriery
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu TERIERY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu TERIERY z miast:

Teriery

 

Historia terierów ma swój początek w XV wieku w Wielkiej Brytanii. Obecnie teriery obejmują dużą grupę psów, z której większość jest spokrewniona z pinczerem wiejskim (sznaucerem) szorstkowłosym i krótkowłosym.

 

Pierwotnie teriery były używane jako psy myśliwskie, tzw. norowce. Brały udział w polowaniach na borsuki, lisy, wydry i łapały szczury. Do II połowy XIX wieku nie było na wystawach odrębnej kategorii dla terierów. Dopiero od 1862 roku zaczęto różnicować typy terierów. Pierwszą uznaną rasą teriera był foksterier. Angielskie teriery dały początek innym odmianom hodowanym na całym świecie. W Australii pojawił się terier australijski i silky terier, w Japonii był Nihon Teria, a w Czechosłowacji terier czeski. Obecnie teriery nie są wykorzystywane w łowiectwie, z wyjątkiem niemieckiego teriera myśliwskiego. Najczęściej są hodowane jako psy rodzinne, do towarzystwa i wystawowe. Przykładem może być west highland white terrier czy irish soft coated wheaten terrier. Ogólnie klasa terrierów dzieli się na cztery sekcje. Do terierów wysokonożnych należą m.in. airedale terrier, terier irlandzki, walijski, parson russell terrier, border terrier. W grupie terierów krótkonożnych znajduje się m.in. terier australijski, cairn terrier, jack russell terrier, skye terrier, west highland white terrier i in. Do trzeciej grupy należą teriery w typie bull, czyli american staffordshire terrier, bulterier i odmiana miniaturowa, boston terrier i staffordshire bull terrier. Czwarta grupę tworzą teriery miniaturowe – english toy terrier, australian silky terrier i yorkshire terrier. W Polsce najpopularniejszymi rasami terierów jest american staffordshire terrier, bulterier, west highland white terrier, yorkshite terrier, foksterier, terier szkocki, airedale terrier.

Małe rasy terierów bardzo odnajdują się w rodzinach, w których są dzieci. Są wspaniałymi towarzyszami zabaw, lubią psoty i szaleństwa, a także pogoń za rzucanymi patykami, choć nie zawsze przynoszą je z powrotem.

Proszę czekać - ładowanie treści...