Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Świnie - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Sprzedam  Oślice Osły Osiołki owce jagnięta lamy

Sprzedam Oślice Osły Osiołki owce jagnięta lamy

Cichekujawsko-pomorskie 1 500 2019-02-14
znajdzto.pl / ... / Świnie / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŚWINIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŚWINIE z miast:

Świnie lubią zabawy

 Wraz z początkiem roku weszła w życie unijna dyrektywa nakazująca rolnikowi dostarczenie odpowiedniej rozrywki swojej trzodzie. Przepisy dotyczą stada liczącego minimum 10 loch. Jakie atrakcje wchodzą w grę?

 

Wprowadzenie przepisów zdaniem urzędników ma na celu utrzymanie wysokiego dobrostanu trzody chlewnej. Szczęśliwa świnia oznacza zdrowe mięso o lepszej jakości. Zabawy i umożliwienie świniom rozładowanie energii zmniejsza stopień ich agresji i zmusza je do ruchu. Głównie chodzi o zapobieganiu znudzeniu świń. Jeśli przebywają one w pomieszczeniu, gdzie znajduje się tylko lita podłoga, zaczynają się nudzić, obgryzać sobie nawzajem ogony i uszy, a to już może zagrażać ich zdrowiu. Najlepiej więc, jeśli świnia będzie miała zapewnioną możliwość rycia i obgryzania. Powinna mieć dostęp do słomy, trociny czy drewna.

Co ciekawe, sami hodowcy podchodzą pozytywnie do tego pomysłu. Przyznają, że rzucanie do zagrody piłki, kija czy drewnianych klocków wzbudza u świń duże zainteresowanie i chętnie się bawią takimi drobiazgami. Rolnicy narzekają jednak, że wprawdzie świniom niewiele trzeba do szczęścia, ale szybko nudzą się proponowanymi zabawkami.

Wprawdzie rolnicy na Zachodzie stosują już nawet w swoich gospodarstwach monitory, na których pokazują świniom obrazy, co u nas uznawane jest za przesadę. Z drugiej jednak strony coraz częściej w polskich wsiach wykorzystywany jest dobroczynne działanie muzyki na przykład na krowy w celu poprawy ich mleczności.

Niedługo mają się odbyć kontrole gospodarstw w ramach przestrzegania unijnych przepisów. Inspekcje będą dotyczyć także powierzchni chlewu, sposobu wentylacji i dostępności do paszy. Karą za niedostosowanie się do wymogów może być odebranie rolnikowi dopłat do uprawianej przez niego ziemi.

Chcąc zakupić trzodę chlewną do gospodarstwa, rolnik może wybrać z bogatej oferty anonsów zamieszczanych przez hodowców za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. W ofercie są prosięta (świnie do 12. tygodnia życia), warchlaki (świnia w wieku 12-18 tygodni), tuczniki oraz loszki hodowlane.

Proszę czekać - ładowanie treści...