Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Świnie - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Sprzedam prosięta

Sprzedam prosięta

Świeciekujawsko-pomorskie 350 2019-05-13
znajdzto.pl / ... / Świnie / Prosięta
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ŚWINIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ŚWINIE z miast:

Świnie lubią zabawy

 Wraz z początkiem roku weszła w życie unijna dyrektywa nakazująca rolnikowi dostarczenie odpowiedniej rozrywki swojej trzodzie. Przepisy dotyczą stada liczącego minimum 10 loch. Jakie atrakcje wchodzą w grę?

 

Wprowadzenie przepisów zdaniem urzędników ma na celu utrzymanie wysokiego dobrostanu trzody chlewnej. Szczęśliwa świnia oznacza zdrowe mięso o lepszej jakości. Zabawy i umożliwienie świniom rozładowanie energii zmniejsza stopień ich agresji i zmusza je do ruchu. Głównie chodzi o zapobieganiu znudzeniu świń. Jeśli przebywają one w pomieszczeniu, gdzie znajduje się tylko lita podłoga, zaczynają się nudzić, obgryzać sobie nawzajem ogony i uszy, a to już może zagrażać ich zdrowiu. Najlepiej więc, jeśli świnia będzie miała zapewnioną możliwość rycia i obgryzania. Powinna mieć dostęp do słomy, trociny czy drewna.

Co ciekawe, sami hodowcy podchodzą pozytywnie do tego pomysłu. Przyznają, że rzucanie do zagrody piłki, kija czy drewnianych klocków wzbudza u świń duże zainteresowanie i chętnie się bawią takimi drobiazgami. Rolnicy narzekają jednak, że wprawdzie świniom niewiele trzeba do szczęścia, ale szybko nudzą się proponowanymi zabawkami.

Wprawdzie rolnicy na Zachodzie stosują już nawet w swoich gospodarstwach monitory, na których pokazują świniom obrazy, co u nas uznawane jest za przesadę. Z drugiej jednak strony coraz częściej w polskich wsiach wykorzystywany jest dobroczynne działanie muzyki na przykład na krowy w celu poprawy ich mleczności.

Niedługo mają się odbyć kontrole gospodarstw w ramach przestrzegania unijnych przepisów. Inspekcje będą dotyczyć także powierzchni chlewu, sposobu wentylacji i dostępności do paszy. Karą za niedostosowanie się do wymogów może być odebranie rolnikowi dopłat do uprawianej przez niego ziemi.

Chcąc zakupić trzodę chlewną do gospodarstwa, rolnik może wybrać z bogatej oferty anonsów zamieszczanych przez hodowców za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. W ofercie są prosięta (świnie do 12. tygodnia życia), warchlaki (świnia w wieku 12-18 tygodni), tuczniki oraz loszki hodowlane.

Proszę czekać - ładowanie treści...