Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

SKUP ŻYTA

Sadki

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Spaniele - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Śliczne Szczeniaki Cocker Spaniel Angielski Rodowodowe

Śliczne Szczeniaki Cocker Spaniel Angielski Rodowodowe

Sieradzłódzkie 1 100 2018-10-04
znajdzto.pl / ... / Psy / Spaniele
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SPANIELE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SPANIELE z miast:

Cocker spaniel

 

Cocker spaniele znane były już w XIX wieku, choć ich korzenie sięgają kilkuset lat wcześniej. Prawdopodobnie spaniele pochodzą od psów hiszpańskich, służących pierwotnie do polowań i aportowania.

 

W Anglii spaniele znalazły się dzięki hiszpańskim emigrantom i szybko zdobyły popularność na Wyspie. W 1893 roku psy te zostały uznane za odrębną rasę, a w późniejszym czasie dodano do oficjalnej nazwy słowo „angielski”. 1902 roku opublikowano wzorzec cocker spaniela. Wówczas wyodrębniły się także dwie linie hodowlane, które ze sobą konkurowały – cocker spaniel angielski i springer spaniel, czyli spaniel amerykański hodowany w Ameryce. Drugi typ był mniejszy od spanieli angielskich i hodowany był bardziej na cele wystawowe i reprezentacyjne. Odrębność obu ras uznano w 1946 roku. Pod koniec lat 50. XX wieku cocker spaniele angielskie były znane już na całym świecie. Spaniele posiadają jedwabistą, gładką i przylegającą sierść, która jest krótka na głowie, dłuższa na grzbiecie i występująca w dużych ilościach na łapach. Spaniele mogą mieć umaszczenie jednokolorowe lub mieszane. Kolor biały dopuszczalny jest tylko na klatce piersiowej przy jednolitym umaszczeniu. Okrywa wymaga nieco więcej pielęgnacji, trzeba ją bowiem regularnie czesać i rozczesywać, szczególnie na łapach.

Cocker spaniele angielskie są psami towarzyskimi, wesołymi i energicznymi. Są idealne dla ludzi lubiących aktywny tryb życia. Psy tej rasy z natury są psami myśliwskimi i płoszącymi. Bardzo lubią aportować i współpracować z człowiekiem. Obecnie najczęściej są psami rodzinnymi. Wykazują dużą uczuciowość i przywiązanie. Cocker spaniele wymagają odpowiednich szkoleń z posłuszeństwa, w przeciwnym razie mogą przejawiać agresję terytorialną, będą chciały podporządkować sobie właściciela i wymuszać określone zachowania. Psy tej rasy mogą przebywać w towarzystwie dzieci, jednak potrzebują odpowiedniego ułożenia.

Cocker spaniele często cierpią na choroby oczu i stany zapalne uszu, gdyż kanał słuchowy z racji długich uszu ma ograniczoną wentylację.

Proszę czekać - ładowanie treści...