Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

SKUP ŻYTA

Sadki

Shih tzu - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu SHIH TZU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu SHIH TZU z miast:

Shih tzu

 

Shih tzu należą do grupy psów do towarzystwa. Pchodzą z Tybetu, a ich nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „lwi pies”.

 

Shih tzu posiadają przodków w rasach lhasa apso i pekińczykach. W XVI wieku obok pekińczyków były to najbardziej  popularne pieski w Chinach. W 1930 roku zaczęto sprowadzać te psy także do Anglii. Pojawił się problem dla hodowców, dla których importowane pieski były bardzo podobne do obecnych już lhasa apso. Shih tzu różniły się jednak od apso kształtem głowy i włosem.
Oficjalny wzorzec shih tzu ustalono w 1938 r. W momencie pojawienia się shih tzu w Europie, ich popularność rosła w błyskawicznym tempie. W 1939 r. zarejestrowano już 183 shih tzu. Szybko shih tzu znalazły się także w Ameryce, Austrii, Szwecji i we Włoszech. W Stanach Zjednoczonych rasa shih tzu została oficjalnie uznana dopiero w 1955 roku. Shih tzu mają włos długi i miękki, który jest łatwy do usunięcia po wyczesaniu. Szata wymaga sporej uwagi i musi być wyczesywana codziennie, gdyż jest podatna na kołtunienie. Umaszczenie może być białe, beżowe, trójkolorowe lub czarne. Psy cechuje przodozgryz. Szczególnej pielęgnacji wymagają oczy, które należy przemywać specjalnym płynem. Shih tzu są podatne na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, podwinięcie brzegu powiek, niedoczynność nadnerczy, niedrożność kanalika łzowego, choroby serca, niewydolność nerek i choroby serca. Shih tzu są psami długowiecznymi, żyją średnio 15-20 lat.
Psy tej rasy są psami towarzyskimi, wesołymi, inteligentnymi, z dużym poczuciem niezależności. Bardzo się nadają do rodzin z dziećmi i tolerują inne zwierzęta domowe. Potrafią wyczuć nastrój właściciela i się do niego dostosować. Z powodzeniem mogą być trzymane w małym mieszkaniu, łatwo także dostosowują się do otoczenia. Ważne jest przypominanie shih tzu, kto jest jego panem, gdyż lubią wykorzystywać słabości domowników i postawić na swoim.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...