Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Ptaki - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
papugi faliste młode, sprzedam.

papugi faliste młode, sprzedam.

Kraków-Podgórzemałopolskie 30 2019-10-09
znajdzto.plZwierzęta i produkty rolne / Ptaki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PTAKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PTAKI z miast:

Hodowla ptaków ozdobnych

 

Hodowla ptaków ozdobnych i egzotycznych jest w Polsce bardzo popularna. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno hodowle domowe, jak i chów wolnowybiegowy.

 

W Polsce ptaki ozdobne i egzotyczne można nabyć zarówno w sklepach zoologicznych, jak i u doświadczonych hodowców, którzy oferują sprzedaż materiału hodowlanego. Nie brakuje także w prasie i na portalach ogłoszeniowych ogłoszeń o sprzedaży papug, kanarków, bażantów, gołębi, kur, kaczek czy pawi. O ile hodowle domowe ptaków egzotycznych cieszą się niezmiennie sporą popularnością od wielu lat, o tyle sukcesywnie rośnie zainteresowanie większymi gatunkami ptaków ozdobnych, które trzymane są w wolierach, dużych ogrodach lub zbiornikach wodnych. Dla początkujących hodowców polecane są gatunki ptaków, które świetnie dostosowane są do polskiego klimatu i nie mają dużych wymagań żywieniowych i bytowych. Do takich gatunków należą choćby bażanty, kaczki czy gołębie.
Obecnie w sprzedaży oferowane są ptaki ozdobne i egzotyczne od lat u nas znane i popularne (bażanty, bernikle, łabędzie, żurawie), a także ptactwo mniej znane o większych wymaganiach bytowych i żywieniowych, przeznaczone w zasadzie tylko dla doświadczonych hodowców. Warto widzieć, że na przykład niektóre odmiany ptaków, np. bażant żółtosterny, są zagrożone wyginięciem, a z kolei bażant annamski potrafi żyć tylko w warunkach hodowlanych. Bez względu na to, jakie ptaki znajdują się w hodowli, troska o zachowanie tych zwierząt w dobrej kondycji zdrowotnej wpływa na opłacalność chowu. Ważne jest zatem, aby przed założeniem hodowli dostateczne poznać wymagania wybranych gatunków ptaków ozdobnych.
W przypadku ptactwa wodnego zagrożeniem dla zdrowia może być wilgotna ściółka, w której rozwija się pleśń i zarazki. Równie ważne jest zapewnienie ptakom dostępu do świeżej wody, podawanie zawsze świeżej paszy, regularne wietrzenie pomieszczeń oraz stosowanie profilaktyki, w tym przeprowadzanie szczepień. W razie wystąpienia choroby kluczowe dla przetrwania reszty stada jest natomiast podjęcie zabiegów eliminujących czynniki chorobotwórcze, jak i utylizacja drobiu padłego.

Proszę czekać - ładowanie treści...