Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Ptaki - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Papugi faliste tęczowe młode, nadające się do oswojenia , sprzedam.

Papugi faliste tęczowe młode, nadające się do oswojenia , sprzedam.

Kraków-Podgórzemałopolskie 50 2020-03-31
znajdzto.plZwierzęta i produkty rolne / Ptaki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PTAKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PTAKI z miast:

Hodowla ptaków ozdobnych

 

Hodowla ptaków ozdobnych i egzotycznych jest w Polsce bardzo popularna. Dużym zainteresowaniem cieszą się zarówno hodowle domowe, jak i chów wolnowybiegowy.

 

W Polsce ptaki ozdobne i egzotyczne można nabyć zarówno w sklepach zoologicznych, jak i u doświadczonych hodowców, którzy oferują sprzedaż materiału hodowlanego. Nie brakuje także w prasie i na portalach ogłoszeniowych ogłoszeń o sprzedaży papug, kanarków, bażantów, gołębi, kur, kaczek czy pawi. O ile hodowle domowe ptaków egzotycznych cieszą się niezmiennie sporą popularnością od wielu lat, o tyle sukcesywnie rośnie zainteresowanie większymi gatunkami ptaków ozdobnych, które trzymane są w wolierach, dużych ogrodach lub zbiornikach wodnych. Dla początkujących hodowców polecane są gatunki ptaków, które świetnie dostosowane są do polskiego klimatu i nie mają dużych wymagań żywieniowych i bytowych. Do takich gatunków należą choćby bażanty, kaczki czy gołębie.
Obecnie w sprzedaży oferowane są ptaki ozdobne i egzotyczne od lat u nas znane i popularne (bażanty, bernikle, łabędzie, żurawie), a także ptactwo mniej znane o większych wymaganiach bytowych i żywieniowych, przeznaczone w zasadzie tylko dla doświadczonych hodowców. Warto widzieć, że na przykład niektóre odmiany ptaków, np. bażant żółtosterny, są zagrożone wyginięciem, a z kolei bażant annamski potrafi żyć tylko w warunkach hodowlanych. Bez względu na to, jakie ptaki znajdują się w hodowli, troska o zachowanie tych zwierząt w dobrej kondycji zdrowotnej wpływa na opłacalność chowu. Ważne jest zatem, aby przed założeniem hodowli dostateczne poznać wymagania wybranych gatunków ptaków ozdobnych.
W przypadku ptactwa wodnego zagrożeniem dla zdrowia może być wilgotna ściółka, w której rozwija się pleśń i zarazki. Równie ważne jest zapewnienie ptakom dostępu do świeżej wody, podawanie zawsze świeżej paszy, regularne wietrzenie pomieszczeń oraz stosowanie profilaktyki, w tym przeprowadzanie szczepień. W razie wystąpienia choroby kluczowe dla przetrwania reszty stada jest natomiast podjęcie zabiegów eliminujących czynniki chorobotwórcze, jak i utylizacja drobiu padłego.

Proszę czekać - ładowanie treści...