Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Pszenica ozima i paszowa, różne odmiany - kupno i sprzedaż - rolnictwo - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Pszenica jara

Pszenica jara

Toruńkujawsko-pomorskie 90 2018-04-17
znajdzto.pl / ... / Zboża / Pszenica
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PSZENICA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PSZENICA z miast:

Pszenica uprawiana od wieków

Pszenica pochodzi z południowo-zachodniej i środkowej Azji. Obecnie jest znanych 20 odmian tej rośliny. Jest jednym z najstarszych gatunków zbóż chlebowych, a po ryżu i kukurydzy jest najczęściej uprawianą rośliną na świecie. Najpowszechniej uprawiana jest pszenica zwyczajna.

 

Pszenica uprawiana w Polsce znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym. Używana jest do produkcji mąki, chleba, makaronów i produktów cukierniczych. Wśród odmian uprawianych można znaleźć pszenicę orkiszową, płaskurkę, samopsza i zwyczajną. Pszenicę kwalifikuje się w zależności od wartości technologicznej, nadając jej oznaczenia literowe. Literą E oznacza się pszenicę elitarną, A - pszenicę jakościową, oznaczenie B posiada pszenica chlebowa, a pszenica na ciastka oznaczana jest literą K. Pozostałe pszenice, w tym paszowe, mają oznaczenie C. W Polsce głównymi obszarami, na których uprawiana jest pszenica, są Żuławy, Kujawy, Wielkopolska, Nizina Śląska, Wyżyna Lubelska i Podkarpacie.

Ziarna pszenicy zawierają dużo skrobi. Ze wszystkich gatunków zbóż zawierają najwięcej białka i glutenu. W swoim składzie posiadają estrogeny, ryboflawinę, tiaminę, karoten i tokoferol. Pszenica jest bogata w związki mineralne i witaminy z grupy B, D, E, K i PP.  Ziarno pszenicy ma słodkawy łagodny smak. Działa wzmacniająco na wątrobę, pomaga w leczeniu bezsenności, stanach podenerwowania i w okresie menopauzy. Ze względu na zawartość glutenu nie wszystkie osoby mogą spożywać przetwory z pszenicy. Najlepiej tolerowane są kiełki pszenicy, które zawierają wiele enzymów i witaminę E. Z pszenicy pozyskuje się także otręby, które pomagają w problemach z przemianą materii, natomiast całe ziarna wykorzystywane są u osób chorych na cukrzycę, gdyż regulują poziom insuliny i pomagają utrzymać prawidłową wagę.

Średnia cena tony pszenicy sprzedawanej na portalach ogłoszeniowych to 800zł. Oferowana jest pszenica jara, ozima paszowa i konsumpcyjna.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...