Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Pomeraniany - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Bardzo mądry i cudowny piesek Pomeranian Orange - TANIO

Bardzo mądry i cudowny piesek Pomeranian Orange - TANIO

Łódźłódzkie 1 650 2018-11-30
znajdzto.pl / ... / Psy / Pomeraniany
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu POMERANIANY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu POMERANIANY z miast:

Pomeranian (szpic miniaturowy)

 

Pomeraniany należą do grupy szpiców. Nazwa rasy pochodzi od nadmorskich terenów Skandynawii, na których te psy pierwotnie występowały.

 

Wszystkie szpice posiadają wspólne cechy – uszy stojące wysoko osadzone, pysk spiczasty, ogon opadający na bok, sierść lekko odstająca od ciała. Szpice mogą posiadać umaszczenie od białego, białego wpadający w kremowy, aż do czarnego. Sierść posiada podszerstek, dlatego wymaga regularnego wyczesywania i trymowania. 

 Obecnie pomeraniany służą jako psy do towarzystwa i najbardziej nadają się dla domatorów. Lubią uporządkowany tryb życia, nie znoszą ciągłych zmian i pojawiania się w domu ciągle nowych osób. Pies tej rasy bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, co nie oznacza, że jest łatwy we współpracy. Z natury pomeraniany są wesołe, żywiołowe, ruchliwe, ciekawskie i chętne do zabawy.
Wprawdzie wielkość szpiców nie czyni ich psami stróżującymi, zachowują jednak dużą czujność i kontrolują to, co się dzieje w ich otoczeniu. Najczęściej przyjaźnie odnoszą się do innych psów i zwierząt domowych, jednak zaatakowane, podejmują walkę, co może być dla nich niebezpieczne. Pomeraniany nadają się do rodzin ze starszymi dziećmi, gdyż psy tej rasy nie lubią tarmoszenia i zbyt intensywnych zabaw. Szpice nie wymagają dużej aktywności, mogą mieszkać także w małych mieszkaniach. Psy tej rasy nie znoszą jednak samotności i oczekiwania na powrót pana. Wymagają zainteresowania i uwagi. Nie nadają się dla ludzi zapracowanych i takich, których często nie ma w domu.

Pomeraniany z reguły są odporne na warunki klimatyczne, ale ciężko znoszą wysokie upały. Szpice są także genetycznie obciążone występowaniem wady zastawek sercowych, co uwidacznia się apatią i szybkim męczeniem się pieska. Może pojawić się także zapadanie się tchawicy, zwichnięcie rzepki, wiązadeł kolanowych oraz choroby stawów i alergie pokarmowe.

Proszę czekać - ładowanie treści...