Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Kot perski - koty, kotki, kocięta. Sprzedam, kupię, oddam persa, cena - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PERSY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PERSY z miast:

Koty perskie

 

Koty perskie są starą rasą kotów długowłosych, które pierwotnie zamieszkiwały tereny Iranu. Persy zawdzięczają swoją popularność pięknej, długiej sierści, elegancji i prezencji.

 

Koty perskie były bardzo popularne na dworach królewskich już w XV wieku. Do Europy persy dotarły w XVII wieku. Panowała wówczas swego rodzaju moda na posiadanie kotów perskich jako symbol prestiżu i dostojeństwa, szczególnie na dworach francuskich. Po raz pierwszy na wystawie kotów rasowych persy pojawiły się w 1871 roku i od razu zdobyły uznanie publiczności.
Pierwszą hodowlę kotów perskich w Anglii założyła sama królowa Wiktoria, co zapewniło tej rasie niezwykłą popularność. Pierwsze koty perskie miały jednak krótszą sierść, były bardziej smukłe i miały dłuższy pyszczek. Starania hodowców przyniosły w efekcie dwie odmiany persów – egzotyczne, różniące się długością sierści, i himalajskie, tzw. colorpointy, które mają kolorystyczne znaki na futrze. W Polsce koty perskie rozpowszechniły się w latach 70. XX wieku, a zostały sprowadzone z Niemiec. Koty perskie występują w wielu wariantach kolorystycznych, wyróżnia się około 150 rodzajów umaszczenia. Sierść persa jest gęsta i jedwabista, posiada obfity podszerstek. Persy mają także charakterystyczną kryzę wokół szyi. Koty perskie mają krępą budowę ciała, ale nie sprawiają wrażenia ociężałych. Koty tej rasy ważą do 6 kg, a ich budowa jest bardzo proporcjonalna. Kończyny są dosyć krótki i umięśnione. Głowa persów jest szeroka, ma krótki nos, wypukłe czoło, pełne policzki i wyraźnie spłaszczony pyszczek.
Mimo iż wzorzec rasy ustalony jest od dawna, persy nadal poddawane są selekcji hodowlanej, co sprawia, że ich wygląd coraz bardziej odbiega od persów starego typu. Koty perskie są kotami spokojnymi i łagodnymi. Przywiązują się do opiekuna i nie lubią być same. Nie wykazują agresji, lubią głaskanie, drapanie i czesanie. Łatwo przystosowują się do nowego otoczenia, akceptują obce osoby i nie mają skłonności do niszczenia przedmiotów w domu. Mogą być trzymane także w małych mieszkaniach, gdyż wolą przebywać w jednym miejscu, niż wędrować po okolicy. 

 ególnych cech. Budowa ciała kota perskiego odpowiada budowie kota od dużego do ś

Proszę czekać - ładowanie treści...