Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:
Perliczki
Numida meleagris, perlica zwyczajna lub perlica dzika, potocznie nazywana perliczką, jest ptakiem obecnie często spotykanym w gospodarstwach przydomowych.
Naturalnym środowiskiem perliczki jest Afryka. Żyje na sawannie i na otwartych terenach porośniętych rzadko krzewami. Potrafi dożyć 12 lat, a w hodowli nawet dłużej. Budują gniazda na ziemi, dobrze je ukrywając. Składają średnio 12-16 jaj. Naturalnym pożywieniem tych ptaków są nasiona, jagody, części roślin, drobne owady, pająki i ślimaki.
Perliczki hodowane są w Polsce z przeznaczeniem na mięso lub w celach ozdobnych. Niektóre fermy specjalizują się także w produkcji tuszek i jaj perliczych na szeroką skalę. Ptaki te słabo fruwają, przemieszczają się z reguły na nogach. Mogą przebiec nawet 5 km dziennie. Perliczki są drobiem stadnym, ale nie wykazują tendencji do integrowania się z innym ptactwem hodowlanym.
Perliczka ma małą okrągłą głowę, która nie jest opierzona. Posiada natomiast czerwone i niebieskie płaty skóry i wyrostek kostny na czubku w kolorze czerwonym lub żółtym. Perliczki posiadają upierzenie szaro-czarne, biało nakrapiane. Do form zmutowanych należy zaliczyć upierzenie białe. Ptaki te mają krótkie zaokrąglone skrzydła i krótki ogon. Długość ciała to ok. 60-68 cm i ważą ok. 1,3 kg.
Perliczki są ptakami bardzo energicznymi, silnymi i dość agresywnymi w stosunku do innego ptactwa. W przypadku spłoszenia wydają charakterystyczny odgłos. Obecnie wyróżnia się kilka odmian perliczek – perlica sępia, pantarka białoszyja, pantarka czarna, perlica czarna, czubata, czarnolica, perlica zwyczajna, białogłowa i soplowata.
Proszę czekać - ładowanie treści...