Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Owczarki - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Thiago jest wdzięczny za każdy gest ze strony człowieka !

Thiago jest wdzięczny za każdy gest ze strony człowieka !

Krotoszynwielkopolskie - 2019-02-09
znajdzto.pl / ... / Psy / Owczarki
Sprzedam szczenięta Owczarek Niemiecki Długowłosy

Sprzedam szczenięta Owczarek Niemiecki Długowłosy

Rakowiecpomorskie 1 500 2019-02-03
znajdzto.pl / ... / Psy / Owczarki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OWCZARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OWCZARKI z miast:

 

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie są psami pasterskimi zaliczanych do psów obronnych. Zdobyły popularność w Europie Środkowej pod koniec XIX wieku, kiedy to wzrosło zapotrzebowanie na psy służbowe wspomagające walkę z przestępczością.

Początki popularności owczarków sięgają 1899 roku, kiedy w Niemczech podczas ogólnokrajowej wystawy psów hodowlanych uwagę hodowców zwrócił owczarek w typie pierwotnym o imieniu Hektor Linksrhein. W latach 20. XX wieku zaczęto krzyżować owczarki z innymi rasami, przez co zaczęły dominować psy wysokie, kwadratowe i pozbawione cech wyznaczonych przez pierwszych hodowców. Zauważając tendencję do odchodzenia od pierwotnego wzorca, zaczęto rygorystycznie podchodzić do selekcji osobników, które przywróciły by w owczarkach pożądane cechy.
Pojawienie się owczarka niemieckiego uważane jest za największe osiągnięcie niemieckich hodowców. Owczarki niemieckie skupiają w sobie wiele pozytywnych cech - odwagę, inteligencję, przywiązanie i wrodzone posłuszeństwo w stosunku do swojego pana. Posiada doskonały węch, dlatego wykorzystywany jest w policji, do tropienia, w zadaniach specjalnych, w pościgach, w odnajdywaniu zaginionych ludzi, zwierząt i rzeczy. Są także psami przewodnikami. Najczęściej spotykanym umaszczeniem jest czarne podpalane, czarne z rudym, brązowym, czerwonym, płowym i jasnoszare podpalane. Niepożądane są natomiast białe plamy na piersi, palcach i na wewnętrznej stronie nóg.
Obecnie uznawane są dwie odmiany owczarków – krótkowłosa i długowłosa. Trzeci typ owczarka szorstkowłosego nie jest uznawany przez FCI. Owczarki powinny być szkolone i socjalizowane od szczenięcych lat. Źle prowadzone mogą stać się lękliwe, przejawiać zbytnią nerwowość i ujawniać cechy agresywne. Owczarki powinny mieszkań w domu z ogrodem, gdyż wymagają dużej aktywności. Są świetnymi towarzyszami zabaw dla dzieci, posiadają bowiem instynkt opiekuńczy i mają dużo cierpliwości.

Owczarki posiadają sierść z podszerstkiem o włosie prostym, gęstym i mocno przylegającym. Psy tej rasy linieją dwa razy w roku. Owczarki niemieckie mogą chorować na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, przerost gruczołu krokowego, alergie, gnilec, młodzieńcze zapalenie kości i nowotwory. Do rzadszych schorzeń należy skręt żołądka.

Proszę czekać - ładowanie treści...