Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Owczarki - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Sprzedam szczenięta Berneński pies pasterski.

Sprzedam szczenięta Berneński pies pasterski.

Rakowiecpomorskie 1 600 2019-07-21
znajdzto.pl / ... / Psy / Owczarki
Sprzedam roczne  Owczarki Niemieckie Długowłose

Sprzedam roczne Owczarki Niemieckie Długowłose

Rakowiecpomorskie 500 2019-07-21
znajdzto.pl / ... / Psy / Owczarki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OWCZARKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OWCZARKI z miast:

 

Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie są psami pasterskimi zaliczanych do psów obronnych. Zdobyły popularność w Europie Środkowej pod koniec XIX wieku, kiedy to wzrosło zapotrzebowanie na psy służbowe wspomagające walkę z przestępczością.

Początki popularności owczarków sięgają 1899 roku, kiedy w Niemczech podczas ogólnokrajowej wystawy psów hodowlanych uwagę hodowców zwrócił owczarek w typie pierwotnym o imieniu Hektor Linksrhein. W latach 20. XX wieku zaczęto krzyżować owczarki z innymi rasami, przez co zaczęły dominować psy wysokie, kwadratowe i pozbawione cech wyznaczonych przez pierwszych hodowców. Zauważając tendencję do odchodzenia od pierwotnego wzorca, zaczęto rygorystycznie podchodzić do selekcji osobników, które przywróciły by w owczarkach pożądane cechy.
Pojawienie się owczarka niemieckiego uważane jest za największe osiągnięcie niemieckich hodowców. Owczarki niemieckie skupiają w sobie wiele pozytywnych cech - odwagę, inteligencję, przywiązanie i wrodzone posłuszeństwo w stosunku do swojego pana. Posiada doskonały węch, dlatego wykorzystywany jest w policji, do tropienia, w zadaniach specjalnych, w pościgach, w odnajdywaniu zaginionych ludzi, zwierząt i rzeczy. Są także psami przewodnikami. Najczęściej spotykanym umaszczeniem jest czarne podpalane, czarne z rudym, brązowym, czerwonym, płowym i jasnoszare podpalane. Niepożądane są natomiast białe plamy na piersi, palcach i na wewnętrznej stronie nóg.
Obecnie uznawane są dwie odmiany owczarków – krótkowłosa i długowłosa. Trzeci typ owczarka szorstkowłosego nie jest uznawany przez FCI. Owczarki powinny być szkolone i socjalizowane od szczenięcych lat. Źle prowadzone mogą stać się lękliwe, przejawiać zbytnią nerwowość i ujawniać cechy agresywne. Owczarki powinny mieszkań w domu z ogrodem, gdyż wymagają dużej aktywności. Są świetnymi towarzyszami zabaw dla dzieci, posiadają bowiem instynkt opiekuńczy i mają dużo cierpliwości.

Owczarki posiadają sierść z podszerstkiem o włosie prostym, gęstym i mocno przylegającym. Psy tej rasy linieją dwa razy w roku. Owczarki niemieckie mogą chorować na dysplazję stawów biodrowych i łokciowych, przerost gruczołu krokowego, alergie, gnilec, młodzieńcze zapalenie kości i nowotwory. Do rzadszych schorzeń należy skręt żołądka.

Proszę czekać - ładowanie treści...