Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Ogiery na sprzedaż, ogiery rozpłodowe - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Equisafe - ogrodzenia elektryczne dla koni, hdpe, pastuch

Equisafe - ogrodzenia elektryczne dla koni, hdpe, pastuch

Bydgoszczkujawsko-pomorskie 65 2020-05-19
znajdzto.pl / ... / Ogiery / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OGIERY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OGIERY z miast:

Ogier

Ogierem określa się dorosłego, zdolnego do rozrodu samca z rodziny koniowatych i wielbłądowatych. Zwykle ogierem nazywa się konia domowego.

Zdolność rozrodczą ogier osiąga około drugiego roku życia, a wcześniej nazywany jest ogierkiem. Samce koni z natury są bardzo temperamentne, dlatego potrzebują odpowiedniej dyscypliny i podejścia ze strony hodowcy. Mają także silny charakter i dużą potrzebę niezależności. Konie, które są zbyt żywiołowe, najczęściej poddaje się kastracji. Ogiery, które stanowią materiał genetyczny, poddawane są selekcji.
Czynnikami warunkującymi wykorzystanie ogiera do rozpłodu jest jego rodowód, budowa, dotychczasowe osiągnięcia, a także ocena zdrowia dotychczas spłodzonych źrebiąt i ich sukcesów. W ocenie ogierów w Polsce wykorzystywana jest bonitacja, czyli punktowanie konia pod względem jego typu, budowy i pokroju. U koni arabskich wykonuje się także próby wyścigowe. Pozytywne ich przejście pozwala na przyznanie licencji do krycia klaczy innych ras. Ogiery wpisane do księgi stadnej posiadające prawidłową budowę ciała mogą kryć klacze swojej rasy bez dodatkowych pozwoleń.
Niektórzy hodowcy sami decydują o wyborze ogiera do krycia, przymykając oko na niektóre niepożądane cechy konia, np. nerwowość, płochliwość czy złośliwe zachowania. Nie jest to wskazane, gdyż zachowania te mogą być dziedziczone i powielane w następnych pokoleniach. Aktualny rejestr ogierów uprawnionych do rozrodu prowadzi Polski Związek Hodowców Koni.

Proszę czekać - ładowanie treści...