Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Kury nioski na sprzedaż, kury do dalszego chowu - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Kury Nioski Rossa Ogólnoużytkowe Chwaszczyno 9 tyg.

Kury Nioski Rossa Ogólnoużytkowe Chwaszczyno 9 tyg.

Chwaszczynopomorskie 12 2020-04-09
znajdzto.pl / ... / Drób / Kury nioski
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KURY NIOSKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KURY NIOSKI z miast:

Stare rasy kur niosek

W hodowlach niosek obserwuje się wzrost zainteresowania wysokowydajnymi mieszańcami. Wyprały one stare rasy drobiu, które posiadają długie tradycje hodowlane.

Dążenie do wzrostu produkcji wysokowydajnych niosek powoduje, że wiele ras drobiu jest krzyżowana w celu uzyskania określonych cech użytkowych, np. poprawy nieśności lub uzyskania lepszej jakości mięsa. Krzyżówki kur mają jednak wysokie wymagania żywieniowe i środowiskowe. Ponadto drób mieszany traci pierwotne instynkty - nie potrafi samodzielnie zdobywać pokarmu, ma niższą odporność zdrowotną, nie może zaadaptować się do zmiennych warunków klimatycznych, traci instynkt kwoczenia.
Stare rasy kur hodowane są obecnie w celu zachowania rezerwy genetyczne. Należą do nich zielononóżka kuropatwiana, żółtonóżka kuropatwiana, polbar, rhode island red, sussex i leghorn. Stare rasy niosek są w typie ogólnoużytkowym, oprócz nieśnej rasy leghorn.
Nioski zielononóżki kuropiatwianej mają lekką budowę ciała, upierzenie szare i jasnozielone nogi. Znoszą rocznie ok. 190 jaj. Kury nioski tej rasy dobrze czują się na wolnych wybiegach, są odporne na temperatury i choroby. Kojarzone są z kogutami rasy rhode island red i leghorn.
Zielononóżki kuropatwiane mają ubarwienie ciemnoszare i żółte nogi. Średnia ilość jaj to 200-220 szt. rocznie. Nioski tej rasy dobrze czują się także w większych stadach i efektywnie wykorzystują zielone wybiegi. W rasie polbar charakterystyczną cechą jest czarna „brew” w przedłużeniu oka kurek. Są to lekkie kury hodowane przyzagrodowo i amatorsko. Rasa rhode island red posiada upierzenie czerwono-brązowe i znosi ok. 210-230 jaj rocznie. Ptaki nie płoszą się, dobrze żerują i chowane są przyzagrodowo. Nioski rasy sussex pochodzą z Wielkiej Brytanii i posiadają upierzenie gronostajowe. Potrafią znieść rocznie do 200 jaj.
Rasa typu nieśnego starych ras niosek to leghorn, która pochodzi z Włoch. Mogą znieść w ciągu roku nawet 260 jaj. Ptaki te odporne są na choroby, są płochliwe i żywiołowe, nie posiadają instynktu kwoczenia. Nadają się także do chowu intensywnego.

Proszę czekać - ładowanie treści...