Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Kury - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KURY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KURY z miast:

Kura może piękną być

 Rynek drobiarski rozwija się w Polsce prężnie od kilku ostatnich lat. Kura jest najbardziej popularnym i najbardziej produktywnym ptakiem nie tylko u nas, ale i na całym świecie. Masowe metody produkcji zagroziły wyginięciem niektórych ras rodzimych. W Polsce już teraz rzadko można spotkać w gospodarstwach polską gołoszyjkę czy czubatkę.

 

Kury hodowane w polskich warunkach są dobrze przystosowane do obecnego środowiska i klimatu. Posiadają także cechy, które są cenne zarówno dla hodowców, jak i konsumentów - są odporne na choroby, długowieczne, mają wysoką zdolność rozrodczą i potrafią samodzielnie zdobywać pokarm. Ciekawostką jest, że Polska ma własny program ochrony poszczególnych ras rodzimych kur, który jest unikalny na skalę światową. Rodzimymi rasami, które hodowane są w Polsce jest zielononóżka kuropatwiana, żółtonóżka kuropatwiana, Polbar, Rhode Island Red, Sussex, Leghorn.

Obecnie istnieje możliwość zakupu kur bezpośrednio u hodowcy, jak i przez serwisy aukcyjne i portale ogłoszeniowe. W sieci najczęściej sprzedawane są kury ogólnoużytkowe o wysokiej nieśności, jak rossa, lohman brown, safex, oraz mięsne brojlery,

Oprócz kur hodowanych na mięso i jajka oferowane są w sprzedaży także kury ozdobne, jak kurki i koguciki rajskie, brahmy, kochiny, jarzębate. Wiele osób hoduje kury także ze względu na ich walory estetyczne. W Polsce prace hodowlane nad pozyskaniem nowych kolorów upierzenia rozwinęły się w drugiej połowie XIX wieku. Obecnie taka forma hodowania kur jest popularna ze względu na rozwój gospodarstw agroturystycznych i stanowi atrakcyjne urozmaicenie oferty pobytowej dla turystów.

Kury ozdobne dzielone są na rasy duże i miniaturowe tzw. liliputy. Jednak duży postęp badań nad nowymi odmianami pozwolił na uzyskanie z pierwotnych ras dużych odmiany miniaturowe i odwrotnie, np. włoszka,

welsumer, brahma, wyandotte, kochin. Z kolei brodacz antwerpski czy sebrytki występują tylko w miniaturze („karły właściwe“). Jedną z najmniejszych kurek, której waga wynosi jedynie 800g, jest złota i srebrna sebrytka wyhodowana w Anglii. Obecnie katalog drobiu ozdobnego zawiera ponad 140 pozycji ras ozdobnych. Niektóre rasy posiadają ponadto kilkanaście odmian barwnych. W Polsce najczęściej można spotkać seremy, białoczuby holenderskie, faverolle, lakenfelder, feniksy miniaturowe, karzełki łapciate, kochiny olbrzymie, miniaturowe, brahmy, silki. 

 

Obecnie w sieci istnieje wiele profesjonalnych portali i for poświęconych kurom ras ozdobnych. Są one cennym źródłem informacji dla hodowców, którzy poszukują wiadomości na temat specyfiki danej odmiany, potrzeb i optymalnych warunków dla dobrego rozwoju.

Proszę czekać - ładowanie treści...