Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Torba na laptop Ferraghini
Torba na laptop Ferraghini

Pruszcz

192

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Raszyn

1,00

Sprzedam posiadłość zabudowaną
Sprzedam posiadłość zabudowaną

Lublin

1 100 000

SIECI RYBACKIE

Brzozie

100

DZIAŁKA BUDOWLANA
DZIAŁKA BUDOWLANA

Pruszcz

1,00

Posesję - sprzedam
Posesję - sprzedam

Zamość

250 000

Kupno - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Kupię pszenicę i inne zboża

Kupię pszenicę i inne zboża

Zduńska Wolałódzkie 123 2018-02-21
znajdzto.plZwierzęta i produkty rolne / Kupno
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KUPNO z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KUPNO z miast:

Wykorzystanie wysłodków buraczanych

 

Wysłodki buraczane stanowią produkt uboczny powstający w procesie produkcji cukru z buraków cukrowych. Do niedawna wykorzystywany był tylko na paszę dla zwierząt.

 

W związku z koniecznością ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, zwraca się wagę na wykorzystanie wysłodków buraczanych także jako źródła pozyskania energii w postaci biomasy. Okazuje się, z wysłodków buraczanych można uzyskać od 55 do 85 % metanu.  Jeśli chodzi o wykorzystanie wysłodków buraczanych na paszę, to głównie są one wykorzystywane jako komponent w pokarmie dla mydła mlecznego. Same wysłodki bowiem mają w sobie dużą zawartość wody, a sucha masa stanowi jedynie 10 %. Częstą praktyką w celu zwiększenia przydatności wysłodków jest ich prasowanie. Pozwala to na osiągnięcie poziomu suchej masy w granicach 22 %. Warto pamiętać, że podwyższenie zawartości suchej masy w wysłodkach wiąże się z obniżeniem trwałości tlenowej kiszonki i samozagrzaniem. Powietrze zawarte w sprasowanej masie prowadzi zaś do wtórnej fermentacji kiszonki i pogorszenia jakości paszy. Badania pokazały, że zielonki z kukurydzy z udziałem wysłodków buraczanych są chętniej spożywane przez bydło niż same kiszonki z kukurydzy. Sposobem na konserwację wysłodków buraczanych jest ich suszenie, choć metoda ta jest dość droga. Zaletą suszenia jest jednak łatwość przechowywania wysłodków i komponowania ich z innymi składnikami paszy oraz ich trwałość przez cały okres skarmiania. Niekiedy zachodzi konieczność zutylizowania nadmiaru wysłodków z braku możliwości ich wykorzystania. Zabieg utylizacji wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami. Na portalach ogłoszeniowych nie brakuje ofert osób chętnych do zakupu suchych wysłodków buraczanych w każdej ilości, jak również ofert sprzedaży wysłodków buraczanych granulowanych i mokrych.

Proszę czekać - ładowanie treści...