Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Krowy mleczne, krowy cielne, bydło hodowlane - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KROWY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KROWY z miast:

Krowy, które dają dużo mleka

 

 

W Polsce i na świecie obok hodowli drobiu i trzody chlewnej najbardziej powszechna jest hodowla bydła. Zwierzęta trzymane są dla mięsa oraz mleka, które jest bogate w białko, witaminy i minerały. Nie od każdej krowy jednak można uzyskać taką samą ilość tego odżywczego płynu.

 

Każda rasa bydła daje mleko, także mięsna, ale najwięcej mleka uzyskamy od ras typowo mlecznych. W Polsce najpopularniejszymi rasami mlecznymi jest rasa czarno-biała (polska holsztyńsko-fryzyjska) oraz nieco mniej wydajna czerwono-biała. O ile ta pierwsza daje do 10 tys. kg mleka rocznie, o tyle wydajność czerwono-białej kształtuje się na poziomie 5 tys. - 7 tys. kg. Rasy mięsne z kolei mogą dać około 3-4 tys. kg mleka w czasie laktacji.

Rasą mieszaną (mięsno-mleczną) jest pochodząca ze Szwajcarii rasa simentalska. Daje ona 5 tys. kg mleka rocznie, które wyróżnia się smakiem i wysoką zawartością białka. Rasa simentalska jest także bardziej odporna na choroby i jest długowieczna. Na rynku można nabyć cieszącą się coraz większą popularnością norweską rasę czerwoną, która daje do 6,5 tys. kg mleka z dużą zawartością tłuszczu i białka. Krowy te ponadto są bardzo płodne i rzadko zapadają na choroby.

Na świecie natomiast najbardziej znana jest holenderska rasa holsztyńska. Cieszy się ona uznaniem w Europie, USA, Kanadzie, Izraelu, a także w Afryce. Jej mleczność dochodzi nawet do 15 tys. kg mleka rocznie. Wysokomleczną rasą jest także Jersey, Guernsey, Dairy Shorthorn, Angler oraz Rasa Duńska Czerwona.

Samo posiadanie dobrej krowy mlecznej nie wystarczy, aby uzyskać duże ilości mleka. Ważne jest aby zadbać o dobrostan o cielaka od samych jego narodzin. Musi być ono zdrowe i dobrze karmione. Ważny jest zarówno dobry dobór paszy, jak właściwa higiena i utrzymanie czystości w oborze. Krowy muszą mieć także wygodne miejsce, gdzie będą mogły odpoczywać.

Wszystkie powyższe czynności wiążą się oczywiście z kosztami, ale inwestycja może się opłacić. Zainteresowanie hodowlą bydła ciągle rośnie, tym bardziej, że istnieje możliwość dofinansowania takiej działalności ze środków UE i ARiMR.

Wśród anonsów o sprzedaży krów najczęściej można znaleźć krowy mleczne wysokocielne lub z cielakami, a także krowy rasy limousine i holsztyńsko-fryzyjskie (HF).

 

Proszę czekać - ładowanie treści...