Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Koty, kotki, kocięta, sprzedam kota - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KOTY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KOTY z miast:

Nie kupuj kota w worku

 

 

 

Decydując się na trzymanie w domu zwierzątka, nasz wybór często pada właśnie na kota. Osoby, która za kotami nie przepadają, nie widzą korzyści z ich posiadania. Odwrotnie jest w przypadku miłośników kotów. Prawie nic im nie przeszkadza i tolerują wszystkie zwyczaje i wybryki swoich pupili.

 

Osoby, które lubią koty, podkreślają ich liczne zalety. Przede wszystkim mówi się, że kot to miły domator i śpioch, który będzie naszym wiernym towarzyszem, jeśli otoczymy go odpowiednią opieką. Jak każde zwierzę domowe potrzebuje obecności człowieka i ruchu. Jednak ulubioną czynnością kotów w ciągu dnia jest zazwyczaj spanie. Należy pamiętać, że każdy kot jest indywidualnością i nie na darmo się mówi, że „chodzi własnymi ścieżkami“. Czy rasowy czy mieszaniec mają swoje przyzwyczajenia, dzięki czemu właścicielowi łatwo jest odgadnąć potrzeby pupila. Inaczej bowiem domaga się uwagi czy wyjścia na dwór, a jeszcze inaczej demonstruje chęć zjedzenia czegoś. Sympatycy kotów przepadają za kocim mruczeniem, które jest oznaką sympatii i zadowolenia. Nie oznacza to jednak, że wszystkie koty lubią być przytulane. Chcą być głaskane wtedy, kiedy one tego chcą i warto to uszanować. Dla kota bowiem głaskanie i łaszenie oznacza czynność czyszczenia. Dla człowieka jest to z kolei wyraz przywiązania. Warto wiedzieć, że koty traktują mieszkanie jak swoje terytorium i mają w naturze pewne zachowania, które ludzie błędnie interpretują jako „kocią złośliwość“.

Oprócz wielu zalet posiadania kota, nie należy zapominać o zachowaniach uciążliwych, do których drapanie oraz tzw. znaczenie terytorium, czyli pozostawianie śladów zapachowych. Z tym pierwszym zwyczajem łatwo sobie poradzić, kupując zabawki dla kotów i drapaki. Niezmiennym elementem kociej natury jest także gubienie sierści. Należy się liczyć z obecnością włosków na dywanach, tapicerkach i odzieży. Poza tym, kot wylizując sierść, połyka ją. Dzięki specjalnym preparatom możemy zapobiec zwracaniu kłębków sierści przez kota z powrotem na podłogę.

Zakup małego kotka wiąże się z większą ilością podrapanych mebli, poszarpanych firanek i podgryzionych roślin, a także z koniecznością nauki korzystania z kuwety przez pupila.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na wybór kota rasowego czy tzw. dachowca, należy rozważyć wszystkie za i przeciw, aby potem nie być rozczarowanym zachowaniem kota.

Obecnie kociego towarzysza zabaw można kupić przez ogłoszenia zamieszczane przez hodowców kotów rasowych na portalach z anonsami. Nie brakuje także ofert o adopcji kotów młodych i dorosłych. Ten ostatni wybór może dać nam niemałą przyjemność, tym bardziej, że przygarniemy zwierzę, które bardzo potrzebuje naszej opieki i miłości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...