Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Konie do jazdy rekreacyjnej, konie pociągowe, konie zimnokrwiste - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Equisafe - ogrodzenia elektryczne dla koni, hdpe, pastuch

Equisafe - ogrodzenia elektryczne dla koni, hdpe, pastuch

Bydgoszczkujawsko-pomorskie 65 2020-03-28
znajdzto.pl / ... / Ogiery / Inne
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KONIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KONIE z miast:

Polacy kochają konie


Historia hodowli w Polsce sięga X wieku. Wówczas to hodowano  głównie konie czystej krwi arabskiej. Zapisy o prowadzeniu pierwszej stadniny dotyczą króla Zygmunta Augusta, który utrzymywał hodowlę koni w Knyszynie. W kulturze europejskiej koń zajmował wyjątkowe miejsce, był symbolem urodzajnych plonów, powodzenia w hodowli i handlu, ale też współuczestniczył w licznych starciach wojennych. 

Szacuje się, że w Polsce jest 600 tysięcy koni, a większość stanowią konie zimnokrwiste. Pod tym względem nasz kraj jest w czołówce państw europejskich. W Polsce hodowana jest rasa wielkopolska, huculska, śląska, małopolska, konik polski (biłgorajski), polski konik zimnokrwisty. 

Konie od wieków były i nadal są wykorzystywane w gospodarstwach jako zwierzęta pociągowe. Obecnie użytkowość konia służy człowiekowi także w innych obszarach życia - w agroturystyce jako atrakcja dla turystów, w hipoterapii wspomagając rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci i dorosłych. W ofertach turystycznych coraz więcej można znaleźć propozycji wczasów w siodle, konnych obozów młodzieżowych, zimą organizowane są natomiast kuligi.

 

Ostatnio obserwuje się także duże zainteresowanie wyścigami konnymi. Najczęściej wystawiane są konie krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Główne dochody przynosi sprzedaż koni na aukcjach i przetargach organizowanych przez najlepsze stadniny. W rozkwicie znajduje się także jeździectwo sportowe, coraz młodsze osoby zaczynają interesować się nauką jazdy konnej. Mimo iż zarówno hodowla koni, jak i uprawianie sportów konnych nie jest tanie, sukcesywnie rośnie grono zwolenników tego hobby.

Obecnie w internecie bez problemu można znaleźć informacje na temat poszczególnych ras i odmian koni hodowanych w Polsce i na świecie. Prywatni hodowcy zamieszczają anonse o sprzedaży klaczy, ogierów, wałachów czy źrebaków za pośrednictwem portali ogłoszeniowych i serwisów aukcyjnych. Nie brakuje także profesjonalnych serwisów, które oferują doradztwo związane z kupnem i sprzedażą koni. Planując zakup konia do celów sportowych, rekreacyjnych czy hodowlanych, można skorzystać z oferty konkretnej hodowli. Wiele stadnin bowiem prowadzi sprzedaż swoich koni za pośrednictwem stron internetowych, oferując kompleksową obsługę, łącznie z badaniami weterynaryjnymi czy transportem w wyznaczone miejsce.

Proszę czekać - ładowanie treści...