Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Konie do jazdy rekreacyjnej, konie pociągowe, konie zimnokrwiste - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu KONIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu KONIE z miast:

Polacy kochają konie


Historia hodowli w Polsce sięga X wieku. Wówczas to hodowano  głównie konie czystej krwi arabskiej. Zapisy o prowadzeniu pierwszej stadniny dotyczą króla Zygmunta Augusta, który utrzymywał hodowlę koni w Knyszynie. W kulturze europejskiej koń zajmował wyjątkowe miejsce, był symbolem urodzajnych plonów, powodzenia w hodowli i handlu, ale też współuczestniczył w licznych starciach wojennych. 

Szacuje się, że w Polsce jest 600 tysięcy koni, a większość stanowią konie zimnokrwiste. Pod tym względem nasz kraj jest w czołówce państw europejskich. W Polsce hodowana jest rasa wielkopolska, huculska, śląska, małopolska, konik polski (biłgorajski), polski konik zimnokrwisty. 

Konie od wieków były i nadal są wykorzystywane w gospodarstwach jako zwierzęta pociągowe. Obecnie użytkowość konia służy człowiekowi także w innych obszarach życia - w agroturystyce jako atrakcja dla turystów, w hipoterapii wspomagając rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci i dorosłych. W ofertach turystycznych coraz więcej można znaleźć propozycji wczasów w siodle, konnych obozów młodzieżowych, zimą organizowane są natomiast kuligi.

 

Ostatnio obserwuje się także duże zainteresowanie wyścigami konnymi. Najczęściej wystawiane są konie krwi angielskiej i czystej krwi arabskiej. Główne dochody przynosi sprzedaż koni na aukcjach i przetargach organizowanych przez najlepsze stadniny. W rozkwicie znajduje się także jeździectwo sportowe, coraz młodsze osoby zaczynają interesować się nauką jazdy konnej. Mimo iż zarówno hodowla koni, jak i uprawianie sportów konnych nie jest tanie, sukcesywnie rośnie grono zwolenników tego hobby.

Obecnie w internecie bez problemu można znaleźć informacje na temat poszczególnych ras i odmian koni hodowanych w Polsce i na świecie. Prywatni hodowcy zamieszczają anonse o sprzedaży klaczy, ogierów, wałachów czy źrebaków za pośrednictwem portali ogłoszeniowych i serwisów aukcyjnych. Nie brakuje także profesjonalnych serwisów, które oferują doradztwo związane z kupnem i sprzedażą koni. Planując zakup konia do celów sportowych, rekreacyjnych czy hodowlanych, można skorzystać z oferty konkretnej hodowli. Wiele stadnin bowiem prowadzi sprzedaż swoich koni za pośrednictwem stron internetowych, oferując kompleksową obsługę, łącznie z badaniami weterynaryjnymi czy transportem w wyznaczone miejsce.

Proszę czekać - ładowanie treści...