tagi gryzonie
weterynarz
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Gryzonie - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Chomiki dżungarskie- młode

Chomiki dżungarskie- młode

Nysaopolskie 10 2018-12-04
znajdzto.plZwierzęta i produkty rolne / Gryzonie
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu GRYZONIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu GRYZONIE z miast:

Problem gryzoni w gospodarstwie rolnym

 

Obecność gryzoni gospodarstwie jest często bagatelizowana. Tymczasem szkody wywołane przez gryzonie dotyczą nie tylko strat w płodach, ale i pozostawionych zanieczyszczeń.

 

Walka z gryzoniami w gospodarstwie nie może mieć charakteru przypadkowości i chaosu. Wymaga rozpoznania szkodników, ich zwyczajów, okresów rozmnażania, znajomości miejsc, w których zakładają siedliska i żerują itp. W polskich gospodarstwach najczęściej spotykane są szczury śniade, szczury wędrowne, mysz domowa, mysz polna, mysz zaroślowa i nornica ruda. Można zauważyć, że hodowcy i rolnicy często przymykają oko na obecność gryzoni w budynkach gospodarskich, na polu czy w obejściu, traktując je jako stały element wiejskiego krajobrazu. Oczywiście gryzonie zawsze były i będą towarzyszyć człowiekowi, jednak nie należy pozwalać, aby były przyczyną strat w uprawach i hodowli zwierząt. Nie należy zapominać także, że gryzonie pełnią pożyteczną rolę, zwalczając owady i ślimaki. Są także naturalnym pokarmem dla innych pożytecznych zwierząt. Niemniej w gestii rolnika należy podjęcie działań, aby nie doszło do rozrostu populacji gryzoni, które nie tylko niszczą płody, ale również zanieczyszczają je odchodami i moczem, przenoszą choroby odzwierzęce i ludzkie, czy uszkadzają przewody elektryczne, co jest powodem kolejnych problemów i strat finansowych. W zwalczaniu gryzoni podejmuje się metody chemiczne, mechaniczne, sanitarne. Wybór metody zależy m.in. od gatunku występujących gryzoni, zwyczajów żerowania, ilości osobników.

Proszę czekać - ładowanie treści...