Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Kot europejski krótko i długowłosy- koty, kotki, kocięta. Sprzedam, kupię (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Nemo niezwykły kocurek szuka domu

Nemo niezwykły kocurek szuka domu

Warszawamazowieckie - 2018-12-03
znajdzto.pl / ... / Koty / Europejskie
Maciuś śliczny kocur do adopcji

Maciuś śliczny kocur do adopcji

Białystokpodlaskie - 2018-11-25
znajdzto.pl / ... / Koty / Europejskie
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu EUROPEJSKIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu EUROPEJSKIE z miast:

Kot europejski krótkowłosy

 

Oficjalne uznanie rasy kota europejskiego krótkowłosego nastąpiło dość niedawno, bo w 1982 roku w Skandynawii. Kot europejski nazywany jest także kotem celtyckim.

 

W względu na fakt, iż w innych krajach powszechnie występują koty, które są bardzo podobne do kotów europejskich, tych ostatnich nie hoduje się na szeroką skalę. Ustanowienie wzorca dla kota europejskiego miało na celu ochronę materiału genetycznego. Odpowiedniki kota europejskiego występują także w Wielkiej Brytanii i USA. W Anglii jednak występuje kot brytyjski krótkowłosy, a kot amerykański posiada srebrne futro o wzorze tabby.
Wzorzec kota europejskiego określa kota o dużych lub średnich rozmiarach, niezbyt długich, mocnych kończynach, z okrągłymi łapami. Koty te posiadają grube u nasady ogony, zwężające się ku górze. Głowa jest lekko okrągła, uszy średniej wielkości i lekko zaokrąglone u góry. Oczy są okrągłe, lekko skośne, w różnych kolorach. Kocury ważą ok. 4 kg, a kotki ok. 3 kg. Odmian umaszczenia może być bardzo wiele. Pierwotnym ubarwieniem kota europejskiego jest pręgowanie cętkowane, tygrysie lub marmurkowe. Wzorzec rasy został opracowany na podstawie powszechnie występującego kota domowego, jest to więc rasa, która powstała w toku naturalnej ewolucji, a nie przez krzyżowanie różnych ras kotów.
Warto więc zaznaczyć, że nie każdy dachowiec jest kotem europejskim według wzorca FIFe. Nie znaczy to jednak, że zwykły dachowiec nie może być uznany za kota rasowego. Można bowiem próbować wystawić swojego pupila na wystawie kotów rasowych w klasie kontrolnej. Niewiele jednak kotów przechodzi pozytywnie tą klasyfikację.

Proszę czekać - ładowanie treści...