Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Drób - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Kury Nioski Rossa Ogólnoużytkowe Chwaszczyno 9 tyg.

Kury Nioski Rossa Ogólnoużytkowe Chwaszczyno 9 tyg.

Chwaszczynopomorskie 12 2020-04-09
znajdzto.pl / ... / Drób / Kury nioski
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu DRÓB z województw: Zobacz ogłoszenia z działu DRÓB z miast:

Polska drobiem stoi

Polski drób cieszy się rosnącą popularnością poza granicami kraju, co powoduje, że jesteśmy trzecim eksporterem tego mięsa, po Francji i Holandii, na rynki pozaunijne. Zamówienia ciągle rosną, a głównym odbiorcą jest Benin, państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską. Polski drób cieszy się także dużym powodzeniem na rynku niemieckim.

 

Według specjalistów branża drobiarska jednym z najsilniejszych sektorów polskiej gospodarski.  Obecnie hodowcy oferują w sprzedaży kury, kaczki, gęsi, przepiórki, strusie, indyki, a także kaczogęsi. Te ostatnie są bardzo cenione za smak, lecz trudniej dostępne ze względu na większą trudność w hodowli, przez co koszt mięsa jest zdecydowanie wyższy od ogólnodostępnego drobiu. Kaczogęś to tzw. mularda. Powstała w wyniku skrzyżowania kaczki pekińskiej i kaczora piżmowego. Kaczkę wyróżnia duża ilość mięsa dobrej jakości, odporność na choroby i szybki wzrost. Kaczor z kolei jest odporny na zmiany środowiska i choroby. Ponadto tłuszcz kaczora piżmowego zawiera cenne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe.

Drób cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na mięso, ale i walory estetyczne. Coraz częściej można spotkać osoby, które hodują pięknie wybarwione odmiany kaczek, gęsi, kuropatw, przepiórek, bażantów, indyków, strusi czy pawi. Stanowią one nierzadko dodatkową atrakcję dla turystów spędzających urlop w danym regionie.

Najbardziej popularnym gatunkiem drobiu ozdobnego w Polsce jest bażant diamentowy i bażant złocisty. Oba gatunki są łatwe w hodowli i pięknie prezentują się w każdym ogrodzie. Inną odmianą bażanta jest trapogan modrolicy, który ma w zwyczaju gniazdować w koronach drzewa, a nie na ziemi. Dla początkujących hodowców polecana jest natomiast kaczka karolinka oraz mandarynka, które stanowią wyjątkową ozdobę oczka wodnego lub jeziora. Warto przy okazji dodać, że z kolei ohar, czyli kaczka norowa, jest objęta w |Polsce ścisłą ochroną. Rzadziej spotykana jest u nas przepiórka chińska, paw indyjski i czarny łabędź.

Rozwój portali ogłoszeniowych spowodował, że dostęp do wyjątkowych egzemplarzy ozdobnego drobiu jest łatwiejszy, szczególnie, jeśli hodowla znajduje się na drugim końcu kraju i nie zawsze jest możliwość osobistego zakupu. Sprzedawcy oferują zdalną sprzedaż także drobiu ogólnoużytkowego nieśnego i mięsnego z możliwością wysyłki na szczególnych warunkach. Ta wygodna forma zakupu daje możliwość bezpiecznego i tańszego transportu pod wskazany adres z dowolnego miejsca w kraju.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...