Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Drób - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu DRÓB z województw: Zobacz ogłoszenia z działu DRÓB z miast:

Polska drobiem stoi

Polski drób cieszy się rosnącą popularnością poza granicami kraju, co powoduje, że jesteśmy trzecim eksporterem tego mięsa, po Francji i Holandii, na rynki pozaunijne. Zamówienia ciągle rosną, a głównym odbiorcą jest Benin, państwo w Afryce nad Zatoką Gwinejską. Polski drób cieszy się także dużym powodzeniem na rynku niemieckim.

 

Według specjalistów branża drobiarska jednym z najsilniejszych sektorów polskiej gospodarski.  Obecnie hodowcy oferują w sprzedaży kury, kaczki, gęsi, przepiórki, strusie, indyki, a także kaczogęsi. Te ostatnie są bardzo cenione za smak, lecz trudniej dostępne ze względu na większą trudność w hodowli, przez co koszt mięsa jest zdecydowanie wyższy od ogólnodostępnego drobiu. Kaczogęś to tzw. mularda. Powstała w wyniku skrzyżowania kaczki pekińskiej i kaczora piżmowego. Kaczkę wyróżnia duża ilość mięsa dobrej jakości, odporność na choroby i szybki wzrost. Kaczor z kolei jest odporny na zmiany środowiska i choroby. Ponadto tłuszcz kaczora piżmowego zawiera cenne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe.

Drób cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na mięso, ale i walory estetyczne. Coraz częściej można spotkać osoby, które hodują pięknie wybarwione odmiany kaczek, gęsi, kuropatw, przepiórek, bażantów, indyków, strusi czy pawi. Stanowią one nierzadko dodatkową atrakcję dla turystów spędzających urlop w danym regionie.

Najbardziej popularnym gatunkiem drobiu ozdobnego w Polsce jest bażant diamentowy i bażant złocisty. Oba gatunki są łatwe w hodowli i pięknie prezentują się w każdym ogrodzie. Inną odmianą bażanta jest trapogan modrolicy, który ma w zwyczaju gniazdować w koronach drzewa, a nie na ziemi. Dla początkujących hodowców polecana jest natomiast kaczka karolinka oraz mandarynka, które stanowią wyjątkową ozdobę oczka wodnego lub jeziora. Warto przy okazji dodać, że z kolei ohar, czyli kaczka norowa, jest objęta w |Polsce ścisłą ochroną. Rzadziej spotykana jest u nas przepiórka chińska, paw indyjski i czarny łabędź.

Rozwój portali ogłoszeniowych spowodował, że dostęp do wyjątkowych egzemplarzy ozdobnego drobiu jest łatwiejszy, szczególnie, jeśli hodowla znajduje się na drugim końcu kraju i nie zawsze jest możliwość osobistego zakupu. Sprzedawcy oferują zdalną sprzedaż także drobiu ogólnoużytkowego nieśnego i mięsnego z możliwością wysyłki na szczególnych warunkach. Ta wygodna forma zakupu daje możliwość bezpiecznego i tańszego transportu pod wskazany adres z dowolnego miejsca w kraju.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...