Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Dogi - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu DOGI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu DOGI z miast:

 

Dog

 

Dogi są dużymi psami obronnymi z krótką, przylegającą do skóry sierścią. Pierwotnie psy te były hodowane do walki z dzikimi zwierzętami i do ochrony ludzi. Później były psami myśliwskimi i bojowymi.

 

Obecnie dogi są przede wszystkim psami obronnymi oraz wystawowymi. Przodkami dogów są pasterskie mastify tybetańskie. Z czasem dogi zaczęto krzyżować z chartami, dzięki czemu ich sylwetka się wysmukliła. Obecnie hodowane są psy w typie rasy dog de bordeaux – jedna z najstarszych ras francuskich, dog kanaryjski - perro de presa canario, dog niemiecki i dog z Majorki. Cechą wspólną dogów jest masywna budowa ciała, duży wzrost, krótka i gładka sierść, szeroka czaszka, kufa tępo zakończona, mocne szczęki, wyraźna krawędź czołowa, występowanie fafli i luźniejszych partii skóry w rejonie głowy i gardła. Najbardziej popularnymi dogami są dogi niemieckie. Najczęściej występujące umaszczenie u tej rasy to żółty, pręgowany, arlekin, czarny, błękitny i merle. Dogi są psami łagodnymi, przyjacielskimi i zrównoważonymi. Bardzo nadają się do rodzin z dziećmi. Lubią towarzystwo najmłodszych domowników, przy czym są ostrożne w zabawach z nimi. W przypadku młodych dogów, które nie mają jeszcze wyczucia i świadomości swojej siły i wielkości, należy obserwować, czy szczenię niechcący nie wyrządza dziecku krzywdy. Dogi powinny być szkolone z posłuszeństwa, a dopiero później z obronności. Nie należy uciekać się do przemocy i krzyku, gdyż może to wywołać u dogów ataki agresji. Mimo swojej postury dogi nie nadają się do trzymania na dworze. Najlepszym lokum dla nich będzie dom z dużym ogrodem. Dogi mogą cierpieć na skręt żołądka, choroby serca, kości i stawów. Pielęgnację wystarczy ograniczyć do wyczesywania miękką szczotką martwego włosa raz w tygodniu.

Sylwetki dogów były wykorzystywane także w filmach. Tytułowy bohater filmu animowanego Scooby Doo był dogiem niemieckim. Dog o maści żółtej występował w ekranizacji powieści „W Pustyni i w Puszczy” jako Saba. Dwa dogi niemieckie posiadał z kolei Murgrabi w filmie „Janosik”.

Współcześnie istnieje problem hodowlany polegający na ogólnej tendencji skracania trzewioczaszki nawet w miotach pochodzących od normalnej budowy rodziców.

Psy w typie doga o masywnej budowie (szeroka klatka piersiowa, mocne kończyny, duża głowa z krótkim, szerokim pyskiem), pochodzące od starych ras psów bojowych nazywane są mastifami.


Proszę czekać - ładowanie treści...