Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Dogi - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Szczenieta dog argentyński dogo argentino

Szczenieta dog argentyński dogo argentino

Katowiceśląskie 500 2018-12-04
znajdzto.pl / ... / Psy / Dogi
Szczeniak Jackapoo

Szczeniak Jackapoo

Kolbuszowapodkarpackie 500 2018-12-02
znajdzto.pl / ... / Psy / Dogi
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu DOGI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu DOGI z miast:

 

Dog

 

Dogi są dużymi psami obronnymi z krótką, przylegającą do skóry sierścią. Pierwotnie psy te były hodowane do walki z dzikimi zwierzętami i do ochrony ludzi. Później były psami myśliwskimi i bojowymi.

 

Obecnie dogi są przede wszystkim psami obronnymi oraz wystawowymi. Przodkami dogów są pasterskie mastify tybetańskie. Z czasem dogi zaczęto krzyżować z chartami, dzięki czemu ich sylwetka się wysmukliła. Obecnie hodowane są psy w typie rasy dog de bordeaux – jedna z najstarszych ras francuskich, dog kanaryjski - perro de presa canario, dog niemiecki i dog z Majorki. Cechą wspólną dogów jest masywna budowa ciała, duży wzrost, krótka i gładka sierść, szeroka czaszka, kufa tępo zakończona, mocne szczęki, wyraźna krawędź czołowa, występowanie fafli i luźniejszych partii skóry w rejonie głowy i gardła. Najbardziej popularnymi dogami są dogi niemieckie. Najczęściej występujące umaszczenie u tej rasy to żółty, pręgowany, arlekin, czarny, błękitny i merle. Dogi są psami łagodnymi, przyjacielskimi i zrównoważonymi. Bardzo nadają się do rodzin z dziećmi. Lubią towarzystwo najmłodszych domowników, przy czym są ostrożne w zabawach z nimi. W przypadku młodych dogów, które nie mają jeszcze wyczucia i świadomości swojej siły i wielkości, należy obserwować, czy szczenię niechcący nie wyrządza dziecku krzywdy. Dogi powinny być szkolone z posłuszeństwa, a dopiero później z obronności. Nie należy uciekać się do przemocy i krzyku, gdyż może to wywołać u dogów ataki agresji. Mimo swojej postury dogi nie nadają się do trzymania na dworze. Najlepszym lokum dla nich będzie dom z dużym ogrodem. Dogi mogą cierpieć na skręt żołądka, choroby serca, kości i stawów. Pielęgnację wystarczy ograniczyć do wyczesywania miękką szczotką martwego włosa raz w tygodniu.

Sylwetki dogów były wykorzystywane także w filmach. Tytułowy bohater filmu animowanego Scooby Doo był dogiem niemieckim. Dog o maści żółtej występował w ekranizacji powieści „W Pustyni i w Puszczy” jako Saba. Dwa dogi niemieckie posiadał z kolei Murgrabi w filmie „Janosik”.

Współcześnie istnieje problem hodowlany polegający na ogólnej tendencji skracania trzewioczaszki nawet w miotach pochodzących od normalnej budowy rodziców.

Psy w typie doga o masywnej budowie (szeroka klatka piersiowa, mocne kończyny, duża głowa z krótkim, szerokim pyskiem), pochodzące od starych ras psów bojowych nazywane są mastifami.


Proszę czekać - ładowanie treści...