Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Chihuahua - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Malutkie szczeniaczki chihuahua w okazyjnej cenie TANIO

Malutkie szczeniaczki chihuahua w okazyjnej cenie TANIO

Łódźłódzkie 1 350 2018-11-26
znajdzto.pl / ... / Psy / Chihuahua
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu CHIHUAHUA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu CHIHUAHUA z miast:

 

Chihuahua

 

Chihuahua jest najstarszą rasą psów Ameryki Północnej. Potomkami są starożytne odmiany psów trzymanych na dworach Azteków. Nazwa pochodzi o miejscowości i stanu w Meksyku.

 

Chihuahua były i są obecnie hodowane jako ozdobne psy do towarzystwa. Obecnie mamy dwa typy chihuahua – krótkowłose i długowłose. O tych malutkich pieskach mówiono kiedyś, że są to psy poświęcone bogom, gdyż były składane w ofierze bogom. Najwięcej piesków w typie chihuahua było w XIII wieku w okresie panowania Azteków. W XIV wieku w czasie podbojów konkwistadorów pieski te prawie wyginęły. Nazwa rasy pochodzi od miejscowości, w której został odkryty grób azteckiego księcia w 1850 roku. Odnaleziono w nim posążek psa przypominający wyglądem chihuahua. Wzorzec rasy ustanowiono na początku XX wieku, a pieski szybko zdobyły dużą popularność w Ameryce Północnej. W Europie natomiast najwięcej egzemplarzy chihuahua można spotkać we Francji, Niemczech i w Hiszpanii. Odmiana krótkowłosa powstała w Stanach Zjednoczonych ze skrzyżowania chihuahua z black and tan terierem. Typ długowłosy pochodzi od papilona, szpica i pekińczyka. Umaszczenie chihuahua może być bardzo różnorodne. Cechą psów tej rasy jest drżenie, które nie jest związane z przeziębieniem. Są podatne na choroby neurologiczne i zwichnięcie rzepki. Okrywa tych psów wymaga regularnego czesania.

Obecnie chihuahua jest traktowany jako pies pokojowy. Mimo swoich niewielkich gabarytów psy  posiadają dużą zdolność adaptacji do różnych warunków klimatycznych. Chihuahua wyróżniają się odwagą i ciekawością. Często są zbyt zadziorne i zuchwałe, tak jakby nie zdawały sobie sprawy ze swojej wielkości, Psy tej rasy są także pojętne i czujne. Chihuahua bardzo przywiązuje się do właściciela i nie toleruje obcych osób. Lubią towarzystwo dzieci, jednak nie lubią być traktowane jak zabawka. Wymagają nieco dłuższego czasu na przyzwyczajenie się do obecności najmłodszych domowników. Należy więc uważać, aby to dzieci nie zrobiły krzywdy chihuahua, a nie odwrotnie.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...