Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

SKUP ŻYTA

Sadki

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Cane corso - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Szczenieta dogo Argentino dog argentyński

Szczenieta dogo Argentino dog argentyński

Imielinśląskie 500 2018-10-02
znajdzto.pl / ... / Psy / Cane corso
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu CANE CORSO z województw: Zobacz ogłoszenia z działu CANE CORSO z miast:

 

Cane corso

 

Rasa cane corso pochodzi z Półwyspu Apenińskiego, a jej przodkami są molosy asyryjskie, mastino napoletano i molosy rzymskie.

 

Ta włoska rasa psów była zagrożona wyginięciem, jednak udało się odbudować ją w latach 70. XX wieku. Dlatego też, nie ma ściśle ustalonego wzorca cane corso. Można wyróżnić dwa typy budowy cane corso – wysoki, z długimi kończynami, długiej kufie i mało wyraźnej krawędzie nosowej. Drugi typ średniej wielkości posiada krótką kufę i bardziej zaznaczoną krawędź nosową. Częściej hodowane i bardziej pożądane są cane corso drugiego typu. Psy tej rasy posiadają krótką sierść z niewielkim podszerstkiem. Spotkać można umaszczenie czarne, grafitowe, jasnopłowe, ciemnoszare, płowo-czerwone i pręgowane. Niedopuszczalne są białe łaty. Cane corso maja zawsze czarną maskę. Cane corso wykorzystywane są jako psy towarzyszące i obronne. Najbardziej popularne są we Włoszech. W Polsce hodowle rasy ruszyły w 1996 roku, choć początki były trudne ze względu na sprowadzanie egzemplarzy słabej jakości. Cane corso są psami towarzyskimi i wrażliwymi, odpowiednio ułożone nie wykazują dominacji, choć cechuje je duża niezależność. Z natury są dobrymi obrońcami, okazują nieufność obcym osobom, a nieproszonego gości potrafią zaatakować. Są także psami aktywnymi, nadającymi się do konkursów sportowych. Warto, aby już młode cane corso szkolone były pod okiem fachowego trenera, gdyż mają silny charakter i mogą przejawiać zbytnią dominację. Warto zaznaczyć, że są to psy żywo reagujące, ale nie są nerwowe i nie hałasują.

U psów tej rasy może występować dysplazja stawów oraz mogą chorować na skręt żołądka. Cane corso nie wymagają dużych zabiegów pielęgnacyjnych. Podstawą jest szczotkowanie, czesanie i w razie potrzeby kąpiele. Dokładne czesanie i usuwanie martwych włosów jest wskazane szczególnie w okresie linienia.

Cane corso potrafią być świetnymi opiekunami dla dzieci. Wykazują dużą cierpliwość do dzieci, jednak bardziej wykazują instynkt opiekuna i obrońcy niż spontanicznego towarzysza zabaw.

 

Proszę czekać - ładowanie treści...