Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Zwierzęta hodowlane, bydło na ubój - ogłoszenia znajdzto.pl (5)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
kadzidełka

kadzidełka

Kleszczówkamałopolskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło ubojowe / Ubój z konieczności
kadzidełka

kadzidełka

Domiechowicełódzkie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło ubojowe / Krowy na ubój
kadzidelka

kadzidelka

Węgrzynowice-Modrzewiełódzkie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło ubojowe / Jałówki na ubój
kadzidełka

kadzidełka

Lotniskolubelskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło ubojowe / Byki na ubój
kadzidełka

kadzidełka

Krakowskie Przedmieście-Kolonialubelskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło ubojowe / Byki na ubój
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO UBOJOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO UBOJOWE z miast:

Czy chów bydła opasowego jest opłacalny?

 

Bydło opasowe to nic innego jak zwierzęta intensywne karmione przeznaczone na ubój. Do zwierząt opasowych należy bydło oraz konie.

 

Na portalach ogłoszeniowych zamieszczanych jest dużo ogłoszeń o sprzedaży bydła hodowlanego, w tym cielaków, byczków i jałówek. Tymczasem ilość wołowiny na polskich stołach jest nadal niewielka. Statystycznie każdego roku w Polsce zjadanych jest ok. 2 kg tego mięsa. Dla porównania we Francji spożycie wołowiny wynosi 25 kg. Powodem takie stanu może być wysoka cena tego mięsa, gdyż większość wołowiny idzie na eksport. Dla krajów Europy Zachodniej polskie mięso jest z kolei atrakcyjne cenowo.
Obecni hodowcy nadal utrzymują bydło opasowe, gdyż jeszcze kiedy kilka lat temu, gdy sytuacja była lepsza, zainwestowali dużo środków w rozpoczęcie hodowli, a teraz mają nadzieję, że sytuacja niebawem się polepszy. Prognozy istotnie nie są najgorsze, gdyż ogólne spożycie mięsa w Polsce i w Europie rośnie. Hodowla bydła opasowego może być opłacalna, pod warunkiem, że mięso będzie wysokiej jakości określane klasą EUROP. Mocną stroną polskich hodowli bydła są cielęta, głównie rasy holsztyńskiej. Jednak ocenia się, że zbyt wiele cieląt jest przeznaczana na ubój przy zbyt niskiej masie ciała. Potencjał polskiej hodowli tkwi także w ogromnych ilościach użytków zielonych. Dobrym rozwiązanie może być hodowla krzyżówek – krów ras mlecznych i buhajów ras mięsnych. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie trzeba hodować tylko bydła czystej rasy. Rasy mieszane są bowiem odporniejsze na choroby i zmienne warunki oraz szybciej obrastają puchowym włosiem.
W Polsce dominuje hodowla bydła mlecznego, ale coraz więcej hodowców skłonna jest prowadzić hodowle mieszane, które utrzymywać się będą głównie z produkcji mlecznej. Z kolei zastąpienie ras mlecznych tylko mięsnymi nie ma racji bytu i obecnie nie jest opłacalne, gdyż wartość produkcyjna takiego bydła jest bardzo niska. Rozwój hodowli bydła opasowego może być zatem opłacalna, jeśli zminimalizuje się wydatki na budowę budynków i nakłady pracy przy obsłudze bydła. Można to osiągnąć, inwestując w oborę otwartą oraz prowadzić hodowlę na dużych pastwiskach z wykorzystaniem odpadów rolno-spożywczych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...