Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Volkswagen Passat
Volkswagen Passat

KOŚCIERZYNA

57 900 PLN

Citroen Xsara Picasso bez wersji
Citroen Xsara Picasso bez wersji

Grudziądz

6 900 PLN

Audi A4 Parktronik Alu Klimatronik
Audi A4 Parktronik Alu Klimatronik

Bydgoszcz

15 300 PLN

Nissan Qashqai+2 I (2008-)
Nissan Qashqai+2 I (2008-)

Grudziądz

46 900 PLN

BMW 328
BMW 328

Gdańsk

77 900 PLN

Citroën C2
Citroën C2

gdańsk

9 900 PLN

Renault Megane
Renault Megane

Gdańsk

23 900 PLN

Audi A4 Allroad
Audi A4 Allroad

KOŚCIERZYNA

69 900 PLN

Chevrolet Spark z Niemiec/Opłacony!
Chevrolet Spark z Niemiec/Opłacony!

Grudziądz

18 900 PLN

Ford Fusion Alu Klimatyzacja

Bydgoszcz

14 500 PLN

Opel Astra Zadbana
Opel Astra Zadbana

Bydgoszcz

2 650 PLN

Audi A6 C7 (2011-)
Audi A6 C7 (2011-)

Gdynia

128 000 PLN

Mercedes Vito W639 (2003-)
Mercedes Vito W639 (2003-)

Grudziądz

39 900 PLN

Ford Focus Tempomat  Zadbany
Ford Focus Tempomat Zadbany

Bydgoszcz

15 900 PLN

Ford C-Max II (2010-)
Ford C-Max II (2010-)

Gdynia

38 000 PLN

Volkswagen Jetta A6 (2010-)
Volkswagen Jetta A6 (2010-)

Gdynia

44 000 PLN

Garaz blaszak Garaże blaszane
Garaz blaszak Garaże blaszane

Szczyrzyc

5 700

Alfa Romeo 159
Alfa Romeo 159

gdańsk

29 900 PLN

Bydło hodowlane, krowy do dalszego chowu, jałówki, byki - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Jałówki hodowlane Limousine

Jałówki hodowlane Limousine

Bartoszewicekujawsko-pomorskie 7 500 2017-04-19
znajdzto.pl / ... / Jałówki / Jałówka limousine
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z miast:

Kiedy zachowanie u bydła może wzbudzać niepokój

 

 

Definicję dobrostanu określa pięć kryteriów – wolność od głodu i pragnienia, wolność od niewygody, wolność od bólu, urazów i choroby, wolność realizacji naturalnych zachowań, wolność od lęku i stresu.

 

 

Praktyka pokazuje, że złamanie któregoś z kryteriów, powoduje pojawienie się u bydła zachowań niepożądanych, szczególnie u zwierząt użytkowanych intensywnie. W przypadku, kiedy nie zostaje zaspokojona potrzeba ssania, np. u cieląt pojonych z wiadra, młode zaczynają ssać żuchwę, ucho lub fałd skórny innego cielęcia lub elementy wyposażenia budynków. 

Przy niedostatecznej ilości paszy objętościowej lub niedoborów w minerałach i witaminach, a także przy ubogim kontakcie z innymi zwierzętami następuje u bydła nadmierne wylizywanie, np. innych zwierząt lub przedmiotów. Zdarza się, że zwierzęta hodowlane wykonują ruchy przeżuwające, mimo iż nie mają pokarmu w pysku. Jest to spowodowane małą ilością włókna w diecie. U byczków, które hodowane są w kojcach grupowych i dostają małą ilość włókna, obserwuje się picie moczu. U bydła hodowlanego można także zaobserwować czynność zwijania języka w nienaturalny sposób, co może być spowodowane zbyt małą ilością paszy objętościowej.

Jeśli widzimy, że zwierzę przykłada czoło lub nasadę nosa do ściany budynku lub opiera się o inne zwierzę, może być to objaw bólu lub frustracji. Z kolei objawem zbyt małej przestrzeni dla pozycji leżącej jest siadanie bydła w pozycji psa z wyprostowanymi przednimi nogami. Jeśli zwierzę próbuje wstawać jak koń, tzn. podnosi się na przednich nogach, a potem unosi zad, oznacza to, że ma przed sobą zbyt mało miejsca. W przypadku zaobserwowania niepokojących zachowań, należy jak najszybciej zdiagnozować ich przyczynę, aby zapewnić bydłu wysoki poziom dobrostanu.

W hodowlach występują trzy typy bydła – mleczny, mięsny i mieszany (mięsno-mleczny lub mleczno-mięsny). Każdy typ przystosowany jest na potrzeby określonej produkcji. Bydło mleczne posiada zdolność produkcji dużych ilości mleka, ale daje mało mięsa. Z kolei bydło typu mięsnego jest hodowane na potrzeby konsumpcji mięsa, a duże ilości mleka są produkowane tylko w okresie laktacji. Przy typach kombinowanych ilość produkowanego mleka lub mięsa zależy od udziału poszczególnych ras przy krzyżowaniu. Z reguły wydajność bydła mleczno-mięsnego, jak i mięsno-mlecznego jest na zadowalającym poziomie.

Obecnie na portalach ogłoszeniowych można zakupić cielaki byczki i jałówki mięsne od 600zł do 1000 zł. Wśród anonsów można znaleźć bydło rasy simentaler, limousine, holsztyńsko-fryzyjskiej, charolaise, a także krzyżówki ras mięsno-mlecznych, jak polska czerwona, i mleczno-mięsnych - czarno-biała i czerwono-biała.

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...