Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Pokrowce na krzesła
Pokrowce na krzesła

Wrocław

7,00

Chwytak do BEL  TRANSPORT
Chwytak do BEL TRANSPORT

Pasturka

1 800

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Raszyn

1,00

G- K MONTER

Gdynia

Sprzedam działkę leśną
Sprzedam działkę leśną

Widawa

12 000

Bydło hodowlane, krowy do dalszego chowu, jałówki, byki - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Jałówka cielna.

Jałówka cielna.

Wąbrzeźnokujawsko-pomorskie 4 000 2018-07-02
znajdzto.pl / ... / Jałówki / Jałówka HF
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z miast:

Kiedy zachowanie u bydła może wzbudzać niepokój

 

 

Definicję dobrostanu określa pięć kryteriów – wolność od głodu i pragnienia, wolność od niewygody, wolność od bólu, urazów i choroby, wolność realizacji naturalnych zachowań, wolność od lęku i stresu.

 

 

Praktyka pokazuje, że złamanie któregoś z kryteriów, powoduje pojawienie się u bydła zachowań niepożądanych, szczególnie u zwierząt użytkowanych intensywnie. W przypadku, kiedy nie zostaje zaspokojona potrzeba ssania, np. u cieląt pojonych z wiadra, młode zaczynają ssać żuchwę, ucho lub fałd skórny innego cielęcia lub elementy wyposażenia budynków. 

Przy niedostatecznej ilości paszy objętościowej lub niedoborów w minerałach i witaminach, a także przy ubogim kontakcie z innymi zwierzętami następuje u bydła nadmierne wylizywanie, np. innych zwierząt lub przedmiotów. Zdarza się, że zwierzęta hodowlane wykonują ruchy przeżuwające, mimo iż nie mają pokarmu w pysku. Jest to spowodowane małą ilością włókna w diecie. U byczków, które hodowane są w kojcach grupowych i dostają małą ilość włókna, obserwuje się picie moczu. U bydła hodowlanego można także zaobserwować czynność zwijania języka w nienaturalny sposób, co może być spowodowane zbyt małą ilością paszy objętościowej.

Jeśli widzimy, że zwierzę przykłada czoło lub nasadę nosa do ściany budynku lub opiera się o inne zwierzę, może być to objaw bólu lub frustracji. Z kolei objawem zbyt małej przestrzeni dla pozycji leżącej jest siadanie bydła w pozycji psa z wyprostowanymi przednimi nogami. Jeśli zwierzę próbuje wstawać jak koń, tzn. podnosi się na przednich nogach, a potem unosi zad, oznacza to, że ma przed sobą zbyt mało miejsca. W przypadku zaobserwowania niepokojących zachowań, należy jak najszybciej zdiagnozować ich przyczynę, aby zapewnić bydłu wysoki poziom dobrostanu.

W hodowlach występują trzy typy bydła – mleczny, mięsny i mieszany (mięsno-mleczny lub mleczno-mięsny). Każdy typ przystosowany jest na potrzeby określonej produkcji. Bydło mleczne posiada zdolność produkcji dużych ilości mleka, ale daje mało mięsa. Z kolei bydło typu mięsnego jest hodowane na potrzeby konsumpcji mięsa, a duże ilości mleka są produkowane tylko w okresie laktacji. Przy typach kombinowanych ilość produkowanego mleka lub mięsa zależy od udziału poszczególnych ras przy krzyżowaniu. Z reguły wydajność bydła mleczno-mięsnego, jak i mięsno-mlecznego jest na zadowalającym poziomie.

Obecnie na portalach ogłoszeniowych można zakupić cielaki byczki i jałówki mięsne od 600zł do 1000 zł. Wśród anonsów można znaleźć bydło rasy simentaler, limousine, holsztyńsko-fryzyjskiej, charolaise, a także krzyżówki ras mięsno-mlecznych, jak polska czerwona, i mleczno-mięsnych - czarno-biała i czerwono-biała.

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...