Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Bydło hodowlane, krowy do dalszego chowu, jałówki, byki - ogłoszenia znajdzto.pl (4)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
kadzideka

kadzideka

Wymokłekujawsko-pomorskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Jałówki / Jałówka mieszana
kadzidełka

kadzidełka

Wola Olszowa-Parcelekujawsko-pomorskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Krowy / Krowy mieszane
kadzidełka

kadzidełka

Dębowy Dwórdolnośląskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło do dalszego chowu / Cielaki i opasy
kadzidełka

kadzidełka

Konarydolnośląskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Bydło do dalszego chowu / Byki rozpłodowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BYDŁO DO DALSZEGO CHOWU z miast:

Kiedy zachowanie u bydła może wzbudzać niepokój

 

 

Definicję dobrostanu określa pięć kryteriów – wolność od głodu i pragnienia, wolność od niewygody, wolność od bólu, urazów i choroby, wolność realizacji naturalnych zachowań, wolność od lęku i stresu.

 

 

Praktyka pokazuje, że złamanie któregoś z kryteriów, powoduje pojawienie się u bydła zachowań niepożądanych, szczególnie u zwierząt użytkowanych intensywnie. W przypadku, kiedy nie zostaje zaspokojona potrzeba ssania, np. u cieląt pojonych z wiadra, młode zaczynają ssać żuchwę, ucho lub fałd skórny innego cielęcia lub elementy wyposażenia budynków. 

Przy niedostatecznej ilości paszy objętościowej lub niedoborów w minerałach i witaminach, a także przy ubogim kontakcie z innymi zwierzętami następuje u bydła nadmierne wylizywanie, np. innych zwierząt lub przedmiotów. Zdarza się, że zwierzęta hodowlane wykonują ruchy przeżuwające, mimo iż nie mają pokarmu w pysku. Jest to spowodowane małą ilością włókna w diecie. U byczków, które hodowane są w kojcach grupowych i dostają małą ilość włókna, obserwuje się picie moczu. U bydła hodowlanego można także zaobserwować czynność zwijania języka w nienaturalny sposób, co może być spowodowane zbyt małą ilością paszy objętościowej.

Jeśli widzimy, że zwierzę przykłada czoło lub nasadę nosa do ściany budynku lub opiera się o inne zwierzę, może być to objaw bólu lub frustracji. Z kolei objawem zbyt małej przestrzeni dla pozycji leżącej jest siadanie bydła w pozycji psa z wyprostowanymi przednimi nogami. Jeśli zwierzę próbuje wstawać jak koń, tzn. podnosi się na przednich nogach, a potem unosi zad, oznacza to, że ma przed sobą zbyt mało miejsca. W przypadku zaobserwowania niepokojących zachowań, należy jak najszybciej zdiagnozować ich przyczynę, aby zapewnić bydłu wysoki poziom dobrostanu.

W hodowlach występują trzy typy bydła – mleczny, mięsny i mieszany (mięsno-mleczny lub mleczno-mięsny). Każdy typ przystosowany jest na potrzeby określonej produkcji. Bydło mleczne posiada zdolność produkcji dużych ilości mleka, ale daje mało mięsa. Z kolei bydło typu mięsnego jest hodowane na potrzeby konsumpcji mięsa, a duże ilości mleka są produkowane tylko w okresie laktacji. Przy typach kombinowanych ilość produkowanego mleka lub mięsa zależy od udziału poszczególnych ras przy krzyżowaniu. Z reguły wydajność bydła mleczno-mięsnego, jak i mięsno-mlecznego jest na zadowalającym poziomie.

Obecnie na portalach ogłoszeniowych można zakupić cielaki byczki i jałówki mięsne od 600zł do 1000 zł. Wśród anonsów można znaleźć bydło rasy simentaler, limousine, holsztyńsko-fryzyjskiej, charolaise, a także krzyżówki ras mięsno-mlecznych, jak polska czerwona, i mleczno-mięsnych - czarno-biała i czerwono-biała.

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...