Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

SKUP ŻYTA

Sadki

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

Border collie - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
Reproduktor rasy Border Collie

Reproduktor rasy Border Collie

Iwoniczpodkarpackie 1 000 2018-10-05
znajdzto.pl / ... / Psy / Border collie
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BORDER COLLIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BORDER COLLIE z miast:

 

Border collie

Hipotezy na temat powstania rasy border collie są różne. Owczarki te mogą być potomkami polskiego owczarka nizinnego i owczarka pirenejskiego. Inne źródła podają, że rasa powstała ze skrzyżowania lowelandów z highlandami.

Faktem jest, że border collie są jedną z piękniejszych ras psów pasterskich. Na wystawach zaczęły pojawiać się po raz pierwszy w 1897 roku w Edynburgu. W Polsce pierwsza hodowla borde collie pojawiła się w 1984 roku, rasa stała się w szybkim czasie bardzo popularna. Pierwotnie psy te były przeznaczone do zaganiania stada, gdyż ich kosmata sierść doskonale zabezpieczała przed wilgocią i chłodem. Umaszczenie border collie może być bardzo różne i ulega zmianie przez całe życie. Młode pieski mogą mieć kolor czarny, brązowy, płowy lub błękitny, który z czasem się zmienia. Nie tolerowana jest przewaga koloru białego.

Border collie jest psem wymagającym pod względem ruchu i poświęcanej mu uwagi. Są psami niezwykle inteligentnymi, dobrze współpracują w trakcie szkoleń, lubią biegać i wykonywać polecenia. Psy tej rasy są pozbawione agresji, ale potrzebują dyscypliny, a właściciel powinien być osobą spokojną. Dobrze prowadzony border collie będzie uległy i opanowany. Psy tej rasy bardzo dobrze adaptują się do różnych warunków. Mogą być trzymane zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i przy domu z ogrodem. Dzięki dobrej współpracy biorą udział w zawodach obedience, agility, flyball, frisbee i konkursach w pasieniu. Doskonale nadają się do rodzin z dziećmi, gdyż są świetnymi towarzyszami zabaw.

Border collie jest łatwy w utrzymaniu, nie jest wybredny pod względem żywienia oraz nie jest obciążony ryzykiem chorób przewlekłych. W celu utrzymania właściwego wyglądu sierści należy regularnie psa szczotkować i kąpać.

 Proszę czekać - ładowanie treści...