Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Kot bengalski - koty, kotki, kocięta. Sprzedam, kupię, oddam kota - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
kociaki serval i caracal na sprzedaż

kociaki serval i caracal na sprzedaż

Domaszkowiceopolskie 1 500 Euro 2019-02-17
znajdzto.pl / ... / Koty / Bengalskie
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BENGALSKIE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BENGALSKIE z miast:

Koty bengalskie

 

Koty bengalskie powstały w wyniku skrzyżowania dzikiego kota bengalskiego i kota domowego. Celem takiego krzyżowania miało być uzyskanie kota w typie domowym o umaszczeniu lamparcim.

 

Wcześniej wykorzystywano do krzyżowania jeszcze koty egipskie, Indian Maus, burmskie i inne rasy domowe.  Oficjalna nazwa kota bengalskiego to SBT Bengals. Koty bengalskie są wyjątkowo zwinne, odznaczają się płynnością ruchu, elegancją, a ich sylwetka jest sprężysta i pełna gracji. Potrafią wdrapywać się na najwyższe wierzchołki drzew oraz przemierzać dalekie odległości. Co ciekawe, dobrze czują się w wodzie i potrafią bardzo dobrze pływać. Pierwotną cechą kotów bengalskich, która czasem się ujawnia, jest załatwianie do wody potrzeb fizjologicznych. Wynika to z naturalnych odruchów tuszowania swojego zapachu przed drapieżnikami.
Koty bengalskie są zwierzętami bardzo inteligentnymi, żywiołowymi, chętnymi do zabaw i ciekawskimi. Lubią towarzyszyć człowiekowi w codziennych czynnościach i go naśladować. Reagują na swoje imię, wydając ochrypły odgłos. Koty bengalskie wydają różnego rodzaju dźwięki przypominające popiskiwanie, gruchanie gołębia czy warczenie. Kotki bengalskie ważą około 3 kg, a kocury od 5,5 do 9 kg. Cechą charakterystyczną kotów tej rasy jest ich futro. Sierść kotów bengalskich jest krótka, bardzo gęsta, gruba i miękka z niewielkim podszyciem. Umaszczenie może być z odcieniami beżu, żółtego lub pomarańczowego, na którym widać wyraźne cętki lub rozety w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym. Sierść może być także wybarwiona marmurkowo tzw. marble.
Warunkiem uznania umaszczenia za prawidłowe jest wyraźny kontrast między rysunkiem a barwą podstawową. Na policzkach występują pasy, a na czole litera M. Na brzuchu koty bengalskie mają ciemne kropki, a wzdłuż kręgosłupa widoczna jest ciemna pręga.

Proszę czekać - ładowanie treści...