Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Amstaff - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
niewielki i młodziutki Pyrek kochający ludzi !

niewielki i młodziutki Pyrek kochający ludzi !

Krotoszynwielkopolskie - 2018-12-05
znajdzto.pl / ... / Psy / Amstaff
amstaffka Cobra czeka na doświadczony dom !

amstaffka Cobra czeka na doświadczony dom !

Świerczówopolskie - 2018-11-29
znajdzto.pl / ... / Psy / Amstaff
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu AMSTAFF z województw: Zobacz ogłoszenia z działu AMSTAFF z miast:

 Amerykański staffordshire terrier

 

Amerykański staffordshire terrier, w skrócie amstaf, to rasa wywodząca się od bullterierów, które pierwotnie były wykorzystywane do walk z bykami.

 

Oficjalnie rasa ta została zarejestrowana w 1936 roku pod nazwą staffordshire terrier, w 1972 roku rozszerzono nazwę do american staffordshire terrier. Pierwotnie amstafy były wykorzystywane do walk z bykami, ale także były psami obronnymi służącymi amerykańskim osadnikom. Wyróżniały się czujnością, odwagą, szybkością i zwinnością. Potrafiły zaganiać bydło i przeganiać dzikie zwierzęta. Nierzadko polował także na drobne gryzonie i groźne gady. Amstafy sprawdzały się także podczas I wojny światowej i swego czasu były najpopularniejszą rasą w USA. Podobizny tych psów widniały na znaczkach pocztowych, na plakatach i komiksach. Warto wiedzieć, że nazwa amerykański pit bull terrier nie jest uznawana jako rasa według organizacji kynologicznych. Amstafy nie są psami dużymi, ale bardzo umięśnionymi i silnymi. Niestety, najczęściej przedstawiane są w mediach jako psy agresywne i niebezpieczne. Winę za takie zachowania  ponoszą jednak nieodpowiedzialni właściciele. Jeśli jednak amstaf będzie od szczenięcych lat socjalizowany, przyzwyczajany do różnych bodźców, przejdzie szkolenie posłuszeństwa, to wyrośnie na psa przyjacielskiego i wspaniałego towarzysza zabaw. 

Jeśli chodzi o pielęgnację, to amstafy wymagają jedynie kilku minut szczotkowania w ciągu dnia, sporadycznych kąpieli i okresowego czyszczenia oczu, uszu i zębów. Psy tej rasy posiadają krótką lśniącą sierść, wyraźne mięśnie policzków, uszy są osadzone wysoko i mogą być kopiowane lub naturalne. Psy mogą być umaszczone jednolicie, być łaciate lub pręgowane. Nie jest preferowana maść biała lub z przewagą białego, czarna podpalana oraz wątrobiana.

Amstafy są świetnymi psami towarzyszącymi i obrońcami, dobrze czują się  w towarzystwie dzieci. Należy im zapewnić dużą ilość ruchu i zabawy.

Proszę czekać - ładowanie treści...