Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Amstaff - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
niewielki i młodziutki Pyrek kochający ludzi !

niewielki i młodziutki Pyrek kochający ludzi !

Krotoszynwielkopolskie - 2018-08-09
znajdzto.pl / ... / Psy / Amstaff
amstaffka Cobra czeka na doświadczony dom !

amstaffka Cobra czeka na doświadczony dom !

Świerczówopolskie - 2018-08-04
znajdzto.pl / ... / Psy / Amstaff
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu AMSTAFF z województw: Zobacz ogłoszenia z działu AMSTAFF z miast:

 Amerykański staffordshire terrier

 

Amerykański staffordshire terrier, w skrócie amstaf, to rasa wywodząca się od bullterierów, które pierwotnie były wykorzystywane do walk z bykami.

 

Oficjalnie rasa ta została zarejestrowana w 1936 roku pod nazwą staffordshire terrier, w 1972 roku rozszerzono nazwę do american staffordshire terrier. Pierwotnie amstafy były wykorzystywane do walk z bykami, ale także były psami obronnymi służącymi amerykańskim osadnikom. Wyróżniały się czujnością, odwagą, szybkością i zwinnością. Potrafiły zaganiać bydło i przeganiać dzikie zwierzęta. Nierzadko polował także na drobne gryzonie i groźne gady. Amstafy sprawdzały się także podczas I wojny światowej i swego czasu były najpopularniejszą rasą w USA. Podobizny tych psów widniały na znaczkach pocztowych, na plakatach i komiksach. Warto wiedzieć, że nazwa amerykański pit bull terrier nie jest uznawana jako rasa według organizacji kynologicznych. Amstafy nie są psami dużymi, ale bardzo umięśnionymi i silnymi. Niestety, najczęściej przedstawiane są w mediach jako psy agresywne i niebezpieczne. Winę za takie zachowania  ponoszą jednak nieodpowiedzialni właściciele. Jeśli jednak amstaf będzie od szczenięcych lat socjalizowany, przyzwyczajany do różnych bodźców, przejdzie szkolenie posłuszeństwa, to wyrośnie na psa przyjacielskiego i wspaniałego towarzysza zabaw. 

Jeśli chodzi o pielęgnację, to amstafy wymagają jedynie kilku minut szczotkowania w ciągu dnia, sporadycznych kąpieli i okresowego czyszczenia oczu, uszu i zębów. Psy tej rasy posiadają krótką lśniącą sierść, wyraźne mięśnie policzków, uszy są osadzone wysoko i mogą być kopiowane lub naturalne. Psy mogą być umaszczone jednolicie, być łaciate lub pręgowane. Nie jest preferowana maść biała lub z przewagą białego, czarna podpalana oraz wątrobiana.

Amstafy są świetnymi psami towarzyszącymi i obrońcami, dobrze czują się  w towarzystwie dzieci. Należy im zapewnić dużą ilość ruchu i zabawy.

Proszę czekać - ładowanie treści...