Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU
DZIALKA INWESTYCYJNA W TOPORZYSKU

Toporzysko

600 000

SKUP ŻYTA

Sadki

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Alaskan malamute - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
piękny Grand czeka na aktywny dom !

piękny Grand czeka na aktywny dom !

Kołowielkopolskie - 2018-10-10
znajdzto.pl / ... / Psy / Alaskan malamute
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ALASKAN MALAMUTE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ALASKAN MALAMUTE z miast:

 Alaskan malamute

 

Alaskan malamute to jedna z najstarszych psów, która liczy ponad 35 tysięcy lat. Rasa powstała na Alasce i była hodowana przez plemiona Malemutów.

 

Pierwotnie psy były wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe. Później brały udział także w ekspedycjach polarnych i w ten sposób stały się bardzo popularne. W latach 90. XIX w., w okresie „gorączki złota”, wykorzystywane były do transportu ładunków. Od początku istnienia rasy psy prawie nie zmieniły swoich cech charakteru ani wyglądu. Są to obecnie jedne z najsilniejszych i wytrzymałych psów. Oficjalnie rasa alaskan malamute została zarejestrowana w 1935 roku. Charakter alaskana można porównać do usposobienia kota – lubi chodzić własnymi drogami i nie przywiązuje się do jednej osoby. Alaskany łączą w sobie zaskakujące sprzeczności – wygląd kojarzący się z dzikim wilkiem oraz łagodność, ufność i przyjacielskie podejście do człowieka. Agresja jest raczej niespotykana u tej rasy, dlatego szkolenie tych psów pod kątem obronności skończy się fiaskiem. Każdy, kto posiada alaskana, wie, że psy te potrzebują dużo ruchu. Rasa nie nadaje się jednak do trzymania w gospodarstwach, gdzie hodowany jest drób oraz zwierzęta hodowlane, jak konie, krowy czy kozy. Kury stanowią bowiem dla alaskanów łatwą zdobycz i często czynią spustoszenia w kurnikach.

Wychowując alaskana, należy traktować go jak partnera, a nie tylko jako wykonawcę poleceń. Pies szybko się znudzi ciągle powtarzanymi komendami i przestaje reagować. Trzeba poświęcić więcej czasu na wyuczenie pożądanych zachowań, lekcje muszą być ciekawe, a dobre zachowanie nagradzane przysmakami. Alaskany mają dużą odporność i chorują wyjątkowo rzadko. Nie należy się zbytnio martwić także zbyt grubą warstwą futra. Psy są przystosowane do przebywania zarówno w temperaturach ujemnych, jak i w dużych upałach. Takich też bowiem nie brakowało w ich naturalnym klimacie.

Alaskany to idealne psy dla rodzin z dziećmi. Wykazują bardzo dużą cierpliwość i łagodność w kontaktach z najmłodszymi domownikami. Trzeba wręcz uważać, aby dziecko nie zrobiło psu krzywdy w trakcie zabawy. Dzięki tym cechom alaskany wykorzystywane są także w dogoterapii.

Proszę czekać - ładowanie treści...