Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

super oferty

zobacz super oferty zobacz super oferty
Deski podłogowe sosnowe

Cieplewo

39

Meble kuchenne Stolkar
Meble kuchenne Stolkar

Warszawa

1,00

Alaskan malamute - pies, suka, szczeniaki. Kupię, sprzedam, oddam psa - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
piękny Grand czeka na aktywny dom !

piękny Grand czeka na aktywny dom !

Kołowielkopolskie - 2018-11-29
znajdzto.pl / ... / Psy / Alaskan malamute
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu ALASKAN MALAMUTE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu ALASKAN MALAMUTE z miast:

 Alaskan malamute

 

Alaskan malamute to jedna z najstarszych psów, która liczy ponad 35 tysięcy lat. Rasa powstała na Alasce i była hodowana przez plemiona Malemutów.

 

Pierwotnie psy były wykorzystywane jako zwierzęta pociągowe. Później brały udział także w ekspedycjach polarnych i w ten sposób stały się bardzo popularne. W latach 90. XIX w., w okresie „gorączki złota”, wykorzystywane były do transportu ładunków. Od początku istnienia rasy psy prawie nie zmieniły swoich cech charakteru ani wyglądu. Są to obecnie jedne z najsilniejszych i wytrzymałych psów. Oficjalnie rasa alaskan malamute została zarejestrowana w 1935 roku. Charakter alaskana można porównać do usposobienia kota – lubi chodzić własnymi drogami i nie przywiązuje się do jednej osoby. Alaskany łączą w sobie zaskakujące sprzeczności – wygląd kojarzący się z dzikim wilkiem oraz łagodność, ufność i przyjacielskie podejście do człowieka. Agresja jest raczej niespotykana u tej rasy, dlatego szkolenie tych psów pod kątem obronności skończy się fiaskiem. Każdy, kto posiada alaskana, wie, że psy te potrzebują dużo ruchu. Rasa nie nadaje się jednak do trzymania w gospodarstwach, gdzie hodowany jest drób oraz zwierzęta hodowlane, jak konie, krowy czy kozy. Kury stanowią bowiem dla alaskanów łatwą zdobycz i często czynią spustoszenia w kurnikach.

Wychowując alaskana, należy traktować go jak partnera, a nie tylko jako wykonawcę poleceń. Pies szybko się znudzi ciągle powtarzanymi komendami i przestaje reagować. Trzeba poświęcić więcej czasu na wyuczenie pożądanych zachowań, lekcje muszą być ciekawe, a dobre zachowanie nagradzane przysmakami. Alaskany mają dużą odporność i chorują wyjątkowo rzadko. Nie należy się zbytnio martwić także zbyt grubą warstwą futra. Psy są przystosowane do przebywania zarówno w temperaturach ujemnych, jak i w dużych upałach. Takich też bowiem nie brakowało w ich naturalnym klimacie.

Alaskany to idealne psy dla rodzin z dziećmi. Wykazują bardzo dużą cierpliwość i łagodność w kontaktach z najmłodszymi domownikami. Trzeba wręcz uważać, aby dziecko nie zrobiło psu krzywdy w trakcie zabawy. Dzięki tym cechom alaskany wykorzystywane są także w dogoterapii.

Proszę czekać - ładowanie treści...