Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Akwarystyka - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (4)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Miejscowość Cena Dodano
kadzidełka

kadzidełka

Lisie Polazachodniopomorskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Akwarystyka / Akcesoria do akwariów słodkowodnych
kadzidełka

kadzidełka

Zysławiceświętokrzyskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Akwarystyka / Akcesoria do akwariów słodkowodnych
kaddzidełka

kaddzidełka

Frejówkaświętokrzyskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Akwarystyka / Akcesoria do akwariów słodkowodnych
kadzidełka

kadzidełka

Dzięcielecpomorskie 65 2020-07-28
znajdzto.pl / ... / Akwarystyka / Akcesoria do akwariów słodkowodnych
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu AKWARYSTYKA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu AKWARYSTYKA z miast:

Akwarystyka  - hobby dla każdego

 

Akwarystyka w Polsce ma bardzo bogatą historię. Jej rozwój rozpoczął się w 1886 roku cyklem artykułów na temat akwarystyki w czasopiśmie przyrodniczym „Wszechświat“.

 

Obecnie rynek akwarystyczny w Polsce rozwija się bardzo prężnie, a producenci oferują coraz to nowy sprzęt akwarystyczny, rodzaje dekoracji, roślin, gatunków rybek i innych zwierząt morskich. Nic dziwnego, że sukcesywnie rośnie grono zwolenników tego wdzięcznego hobby.

Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, posiadanie akwarium z rybkami ma jeszcze szereg innych zalet. Umożliwia bowiem obserwację i poznawania zachowań ryb, ich zwyczajów, śledzenia narodzin i cyklu ich życia, pozwala na hodowanie różnych gatunków organizmów żyjących w jednym zbiorniku. Co więcej, prowadzenie akwarium wymaga mniejszego nakładu pracy i czasu w porównaniu z hodowaniem w domu innych zwierząt. Dlatego też najczęściej pierwszym zwierzątkiem, które decydujemy się hodować lub powierzamy opiece dziecku, jest najczęściej akwarium z rybkami. Uczy przy tym młodego człowieka dyscypliny i odpowiedzialności.

Śmiało można powiedzieć, że akwarystyka to hobby dla każdego. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych możemy wybrać sobie akwarium morskie lub słodkowodne. Rynek akwarystyczny obecnie oferuje szeroką gamę zbiorników wodnych, filtrów, grzałek,  termometrów, oświetlenia, pompek, jak i akcesoriów dekoracyjnych - korzeni, tapet, zamków czy grot. Jeśli chodzi o wybór rybek, na początek możemy zdecydować się na hodowlę tych najbardziej popularnych i łatwych w prowadzeniu, stopniowo poszerzając naszą kolekcję o gatunki bardziej wymagające.

Dużym ułatwieniem dla osób, które stawiają pierwsze kroki w dziedzinie akwarystyki, jest propozycja gotowych zestawów akwarystycznych, które zawierają odpowiednio dobrane wyposażenie wraz z oświetleniem.

Zwolennikom samodzielnego kompletowania zestawu akwarystycznego można polecić portale ogłoszeniowe, na których mogą zakupić w atrakcyjnej cenie nowy i używany sprzęt akwarystyczny, zbiorniki, rośliny i dekoracje, a także kompletne akwaria z rybkami od osób, które chcą odsprzedać swoją hodowlę.

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...