Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Akwaria - ogłoszenia zwierzęta - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu AKWARIA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu AKWARIA z miast:

Ryby nie lubią w kółko pływać

 

Wybór zbiornika, w którym chcemy hodować rybki, nie zawsze jest łatwy. Aby hodowla zwierząt wodnych przynosiła zadowolenie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

 

Przy wyborze akwarium nie kierujmy się tym, co nam się aktualnie podoba, nie podążamy także ślepo za modą, a przede wszystkim nie kupujmy kuli dla swoich rybek. W takim zbiorniku rybka nie czuje się komfortowo, gdyż ma za mało miejsca do pływania i nie może się schować, ze względu na brak roślin czy kryjówek. Z kolei brak stałego ogrzewania wpływa niekorzystnie na ich zdrowie, a brak filtrów i odpowiedniego napowietrzenia powoduje, że nie następuje rozkład szkodliwych związków azotu. Generalnie większość hodowców jest zdania, że zbiornik do hodowli rybek nie powinien być mniejszy niż 30 litrów.

Ważne jest dobranie wielkości zbiornika do otoczenia, w którym będzie stał. Kierując się pełnym wykorzystaniem światła, należy wybrać akwarium, którego wysokość będzie równa jego szerokości. Akwarium musi być dobrane także do możliwości finansowych akwarysty, gdyż duży zbiornik oznacza większe nakłady, jeśli chodzi o zakup dekoracji, roślin, czy sprzętu napowietrzającego, filtrów i grzałek o większej wydajności

 

Obecnie najbardziej popularne i funkcjonalne są akwaria klejone. Cechuje je wytrzymałość, kleje stosowane do produkcji zbiorników nie są szkodliwe dla rybek i roślin. Obecnie sklepy internetowe i stacjonarne oferują szeroką gamę zbiorników o różnej wielkości. Oprócz akwariów klejonych można spotkać się także z akwariami odlanymi ze szkła. Nie są jednak polecane, gdyż ścianki w różnych miejscach mogą mieć inną grubość, co zwiększa ryzyko pęknięć pod naporem wody. Akwarium ramowe z kolei składa się z szyb osadzonych w metalowych ramach za pomocą kitu. Kupując taki zbiornik, należy zwrócić uwagę, czy szyby nie są porysowane, czy nie zawierają pęcherzyków powietrza i czy kit się nie kruszy. Niestety ramy takiego akwarium narażone są na rdzewienie, natomiast związki zawarte w kicie mogą być szkodliwe dla organizmów żywych. Innym rodzajem akwarium jest zbiornik w całości wykonany z tworzywa sztucznego. Wadą tego materiału jest jednak podatność na żółknięcie, matowienie oraz mniejsza odporność na porysowanie w czasie czyszczenia. 

Portale aukcyjne i ogłoszeniowe oferują nowe i używana akwaria różnej wielkości. Wśród anonsów można znaleźć także zbiorniki nietypowe, jak akwaria profilowane, trójkątne, narożne, a także szafki pod zbiorniki i kompletne akwaria morskie.

Proszę czekać - ładowanie treści...